עו"ד אורית פז
תאונות דרכים
עו"ד אופיר פרל
איחוד תיקים
עו"ד איתמר טורס
גביית חובות שיקים חוזרים
עו"ד איל עופר
דיני איכות הסביבה
עו"ד בתיה אשורי
התנגדות לצוואה
עו"ד גיל באיער
רישום פלילי
מוטי שחר, עו"ד ומגשר
צו הרחקה / הגנה
יעל אמר רוזנברג - משרד עורכי דין
רשלנות רפואית עיניים
עו"ד דבבורה אביטבול
צרפת | דרכון צרפתי
עו"ד ליבנה קציר
התפטרות
עו"ד אוריאל זעירא
פשיטת רגל
עו"ד איריס ירון אונגר
גזזת | פוליו
ראשי » חוק ומשפט - Lawguide » משפחה וירושה

לא רק לעשירים - מדוע לערוך הסכם ממון?

משרד עו"ד שני אלקובי, 28/06/2017

זוגות רבים בוחרים להסדיר את ענייני הרכוש ביניהם, כך שאם חלילה יחסיהם יעלו על שרטון, יחול מה שקבוע בהסכם. במצב כזה, כל צד יודע ומסכים מראש כיצד יחולק הרכוש המשותף ובאופן כללי מה יהיה המשטר הרכושי בעת פקיעת היחסים

אלימות כלכלית בהליך גירושין: איך פותרים את המצב במהירות?

LawGuide, 20/06/2017

מה קורה כאשר במסגרת הליך הגירושין, מחליט אחד מבני הזוג להפסיק להעביר תשלומי משכנתא ולהשתתף בהוצאות השוטפות, למנוע מהצד השני גישה לנכסים הכלכליים ואף להעלים נכסים כדי לא לחלוק אותם עם הצד השני?

דחיית תביעה לשלום בית: באילו מקרים?

LawGuide, 18/06/2017

תביעה לשלום בית המוגשת אל בית הדין הרבני היא צעד חד צדדי אשר מתבצע על ידי אחד מבני הזוג, במקרים מסוימים בשל אי רצונו להתגרש ובמקרים אחרים כמהלך טקטי במסגרת הגירושין. באילו נסיבות בית הדין הרבני לא יאשר בקשה לשלום בית?

מהן זכויות הצדדים להליך פונדקאות?

LawGuide, 12/06/2017

כיצד מוסדרות זכויותיהם השונות של ההורים המיועדים ושל האם הפונדקאית במסגרת חוק הפונדקאות, בכל שלבי ההליך?

הסכם גירושין אזרחיים: מהי חשיבות ההסכם בהתרת נישואין?

LawGuide, 01/06/2017

הליך גירושין אזרחיים עלול להימשך זמן רב, וכמו בכל הליך גירושין אחר, בני הזוג נדרשים להכריע בסוגיות הכרוכות בפרידה, כגון חלוקת הרכוש שצברו וקביעת משמורת ומזונות עבור הילדים המשותפים. הסכם גירושין בהסכמה יכול לקצר את הליך הגירושין באופן משמעותי

על מי חלה חובת תשלום מזונות ילדים?

טוען רבני הרב אפרים לוי, 18/05/2017

השאלה הגדולה שעולה כאשר מדברים על מזונות ילדים היא, על פי הדין העברי על מי מוטלת החובה לשלם את ה"מזונות"? האם החובה מוטלת על האב או על האם? אולי על שניהם, ואולי בכלל על אף אחד? מי אמר בכלל שהורים מחויבים במזונות ילדיהם?

איזון משאבים: חלוקת רכוש צודקת בין בני זוג

LawGuide, 17/05/2017

חלוקת הרכוש בין בני זוג שהחליטו להתגרש מתבצעת על פי חוק יחסי ממון, אשר קובע הסדר איזון משאבים להפרדת הרכוש המשותף וחלוקתו בין הצדדים באופן צודק ושוויוני

תביעת גירושין בבית דין רבני: איך תובעים גט ברבנות?

LawGuide, 15/05/2017

אם רק אחד מבני הזוג מעוניין להתגרש ואילו הצד השני מסרב, הצד שרוצה להיפרד צריך להגיש תביעה לגירושין והסדרת הגט בבית הדין הרבני. לתביעה זו ניתן לכרוך נושאים אחרים הקשורים בגירושין כגון מזונות או משמורת. מהן עילות הגירושין אשר בית הדין הרבני מכיר בהן?

קיום צוואה הדדית: איך מממשים צוואה של בני זוג?

LawGuide, 10/05/2017

באמצעות צוואה הדדית יכולים בני זוג לוודא כי במותו של אחד מהם, הצד השני יקבל בירושה את מלוא העיזבון. כיצד בן הזוג שנותר בחיים יכול לקיים את הצוואה, ומהו תוקפה של צוואה הדדית לאחר מותם של שני בני הזוג?

חוק גישור חובה במשפחה: גזרה או מתנה?

משרד עו"ד גלית צור, 04/05/2017

חלפה שנה לכניסתו לתוקף של החוק להסתדר התדיינויות במשפחה, חוק אשר חוקק כבר בשנת 2014 ונכנס לתוקף רק ב 17/716 ונראה כי זהו בדיוק השלב המתאים לסקירת המצב ותוצאותיו שנה אחרי

ועדות, מסקנות והמלצות למתגרשים

דרור דיין, עורך דין, 13/04/2017

הולכים לאיבוד בסבך אי הוודאות של דיני המשפחה? כל כך הרבה מידע קיים באינטרנט, מאמרים רבים והמלצות של ועדה כזו או אחרת, אך איך זה נוגע ישירות למקרה האישי שלכם?

מינוי אקטואר בתביעות בבית המשפט לענייני משפחה

גילה עיני, עורכת דין ומגשרת, 05/04/2017

בתביעות לחלוקת רכוש בין בני זוג עלולה להיות עמימות בכל הנוגע להיקף הנכסים המשותפים. האם במקרים אלה ניתן לבקש מבית המשפט למנות רואה חשבון חוקר או אקטואר על מנת לבור את המוץ מן התבן? ובכן, מדובר בשאלה נפוצה שמעסיקה בני זוג רבים בהליכי גירושין ועל כן חשוב להבהיר את הדברים

מהי צוואה ולמה חשוב לערוך צוואה?

בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת, 03/04/2017

אין האדם יודע את יומו. עריכת צוואה הינה אקט חשוב ביותר, זאת על מנת להבטיח את הרכוש וחלוקתו ליורשים לפי רצון המצווה. כמו כן, יש בצוואה כדי למנוע בעתיד סכסוכים בין היורשים ומחלוקות לגבי רכושו של הנפטר וחלוקתו ובכך למנוע דיונים בבית המשפט, זמן וכסף מיותרים, והרבה עוגמת נפש

הסכם ממון לבעלי משק חקלאי: כך לא תאבדו את הנחלה

LawGuide, 02/04/2017

חברי מושבים ואגודות חקלאיות ויורשיהם מחזיקים בזכויות ייחודיות במשק החקלאי. ללא הסכם ממון, במקרה של פרידה, גירושין או פטירה, יעברו הזכויות במשק החקלאי לבן הזוג. כך ניתן להגן על הזכויות בנחלה באמצעות הסכם ממון

גירושין מהירים: איך מתגרשים במהירות ומהן הסכנות?

LawGuide, 28/03/2017

בגירושין לאחר עשרות שנות נישואין או בפרידה זמן קצר לאחר החתונה, ניתן להתגרש בהסכמה או בסכסוך. ככל שבני הזוג מגיעים להבנות וחותמים על הסכם גירושין, כך הליך הגירושין יכול להיות קצר יותר. אולם חשוב לא למהר מדי, כדי לא לחתום על הסכם גירושין שעלול לפגוע באחד הצדדים או בילדים המשותפים

הסתלקות מירושה: באילו נסיבות כדאי לוותר על עיזבון?

LawGuide, 27/03/2017

באילו מקרים מומלץ ליורשים לבצע הסתלקות מעיזבונו של מנוח, אשר כולל את מלוא נכסיו, לרבות חובות שנצברו במהלך חייו? מהם התנאים לבצע הסתלקות מירושה אשר היורש אינו מעוניין בה?

גירושין של אנשי עסקים ובכירים, מה חשוב לדעת?

חגית לב - לב משרד עורכי דין, גירושין וגישור, 26/03/2017

אף אחד לא רוצה להתגרש. לחיות ביחד, באושר ועושר זו לא קלישאה, אלא שאיפה אמיתית של מי שמצא את שאהבה נפשו. אלא שהחיים מזמנים לנו הפתעות, ואצל בעלי עסקים ומנהלים בכירים, להפתעה הזאת יש השלכות

הוצאות גירושין: כמה עולה להתגרש ואיך מצמצמים עלויות?

LawGuide, 16/03/2017

הליך גירושין עלול להימשך תקופה ארוכה, ולצד הטלטלה הרגשית כרוך בעלויות כספיות לא מבוטלות ובהשלכות על מצבם הכלכלי של בני הזוג גם בחיים שלאחר הגירושין. אילו הוצאות כלכליות נלוות להליך הגירושין, וכיצד ניתן להקטין את העלויות?

כשרות לצוות: כיצד נקבעת כשירות לצוואה?

LawGuide, 09/03/2017

חוק הירושה קובע כי יש לבטל צוואה שנערכה על ידי מי שלא היה כשיר מבחינה קוגניטיבית, נפשית או רפואית לערוך אותה, וכולל בהקשר זה קטינים, פסולי דין או מי שלא הייתה לו את היכולת להבחין בטיב הצוואה שאותה ערך. מהם המבחנים לקביעת כשירותו המשפטית של המצווה?

מינוי אפוטרופוס: מתי צריך למנות אפוטרופוס על חסוי?

LawGuide, 05/03/2017

במקרים שבהם אדם אינו יכול לדאוג לעצמו עקב מצב נפשי או רפואי קשה, או כאשר קטין מתייתם מהוריו, בית המשפט לענייני משפחה ימנה לו אפוטרופוס שידאג לכל צרכיו. מהן הסיבות למינוי אפוטרופוס ומהם השיקולים המנחים את בית המשפט למתן צו אפוטרופסות?

איסור בדיקת אבהות: האם חשש לממזרות מונע בדיקת רקמות?

LawGuide, 21/02/2017

באילו מקרים בית המשפט לא יאשר לבצע בדיקת אבהות, גם אם יש חשד לגבי זהות האב הביולוגי האמיתי? האם ניתן לתבוע בדיקת אבהות גם כאשר יש חשש שהילד ייחשב ממזר? ומתי ניתן יהיה לבצע בדיקת רקמות להוכחת אבהות בשל עקרון טובת הילד?

האם אלימות היא עילה לגט?

LawGuide, 16/02/2017

כאשר רק אחד מבני הזוג מעוניין להתגרש, עליו להוכיח בפני בית הדין הרבני עילת גירושין המוכרת על פי ההלכה, ורק אז יוציא בית הדין פסק דין אשר מחייב את בן הזוג השני לתת גט. האם אלימות מהווה סיבה מוכרת לקבלת גט?

חוק הגישור - מה הוא אומר ומה משמעות הדברים?

גילה עיני, עורכת דין ומגשרת, 14/02/2017

חוק הגישור קובע כי במקרה של סכסוך משפחתי, יש להגיש בקשה ליישוב הסכסוך במסגרת פגישות גישור לפני שמגישים תביעה לבית המשפט. האם הוא מצליח להגשים את מטרותיו?

הכרת הזכויות טרם גירושין

משרד עו"ד- מור כרמי, 08/02/2017

מהן הזכויות והחובות של כל אחד מהצדדים בהליך גירושין, בכל הנוגע להסדרי ראייה, דמי מזונות וחלוקת רכוש?

גישור או משפט: כיצד עדיף ליישב סכסוכים במשפחה?

LawGuide, 07/02/2017

מהם היתרונות והחסרונות של הליך גישור או לחלופין של הליך המתנהל בבית משפט, בכל הנושאים הקשורים לסכסוכים משפחתיים, ובעיקר כאשר מדובר בהליך גירושין? האם בכל מקרה הליך גישור גירושין עדיף על תביעת גירושין בבית המשפט?

כשרות לערוך צוואה: סעיף 26 לחוק הירושה

גילה עיני, עורכת דין ומגשרת, 06/02/2017

האם יש תוקף משפטי לצוואה שנערכה על ידי אדם שאינו כשיר לכך? באילו מקרים אדם אינו כשיר לערוך צוואה?

כיצד הסכם ממון על דירה יכול להגן על הזכויות בנכס?

LawGuide, 30/01/2017

דירה שנרכשה לפני החתונה על ידי אחד מבני הזוג, גם אם היא רשומה על שמו בלבד, יכולה להיחשב חלק מהרכוש המשותף במקרה של גירושין ולהקנות לבן הזוג השני זכויות מסוימות בה. מדוע הסכם ממון יכול להגן על שני הצדדים במקרה של פרידה?

חובות של נפטר בהוצאה לפועל: מי צריך לשלם לנושים?

LawGuide, 26/01/2017

כאשר אדם הולך לעולמו, יש לשלם את חובותיו עוד בטרם יחולק עזבונו בין היורשים, אולם לא ניתן לגבות כספים מהיורשים אלא רק מתוך העזבון, כך שתשלום החוב לא יהיה גבוה משווי הירושה

מאסר לסרבני גט: מתי ניתן להעמיד סרבן גט לדין פלילי?

LawGuide, 25/01/2017

על פי הנחיית פרקליט המדינה, ניתן לפתוח בהליך פלילי ולבקש מאסר בפועל לפרק זמן ממשי כנגד סרבן גט, אשר הפר את הוראת בית הדין הרבני והמשיך לעמוד בסירובו לתת גט גם לאחר שבית הדין הורה על כפיית גט. באילו נסיבות ניתן להעמיד לדין סרבני גט על הפרת הוראה חוקית?

ירושה על פי דין וירושה על פי צוואה במדינת ישראל

BBS - בן פורת, בייפוס, שוורץ - חברת עורכי דין, 18/01/2017

חוק הירושה הישראלי מעודד עריכת צוואות ולפיכך מציע מספר דרכים לעריכת צוואה כאשר מטרתה הינה להציג את רצונו של המוריש ולאפשר למוריש לוודא כי היורשים יפעלו בהתאם לרצונו לאחר מותו

משמורת לגבר: האם אב גרוש יכול לקבל משמורת מלאה?

LawGuide, 18/01/2017

משמורת על הילדים נקבעת בראש ובראשונה בהתאם לטובת הילד. במקרים רבים נקבעת משמורת משותפת של שני ההורים או שהאישה היא זו שמקבלת את המשמורת המלאה. באילו נסיבות האב ייקבע כהורה המשמורן?

הסכם גירושין ללא ילדים: אילו נושאים עלולים להיות במחלוקת?

LawGuide, 17/01/2017

גם כאשר מנסחים הסכם גירושין לבני זוג בלי ילדים, כך שאין צורך להכריע בסוגיות כגון משמורת על הילדים או הסדרי ראייה, עדיין חשוב לכלול נושאים מהותיים כמו אופן חלוקת הרכוש המשותף, מזונות אישה ועוד

הסכם משמורת ילדים: משמורת משותפת או הורה משמורן יחיד?

LawGuide, 12/01/2017

כיצד נקבעת החזקה על הילדים במקרה של גירושין או הורות משותפת שלא במסגרת זוגית? מה צריך לכלול במסגרת הסכם משמורת ילדים, ומי מוסמך לקבוע האם לילדים יהיה הורה משמורן או ששני ההורים יחלקו משמורת משותפת?

ברית הזוגיות: נישואים אזרחיים לחסרי דת בישראל

LawGuide, 08/01/2017

באופן עקרוני, רק זוגות השייכים לאותה דת יכולים לבוא בברית הנישואין בישראל. לכן חוקק חוק ברית הזוגיות המאפשר לבני זוג אשר מוגדרים כחסרי דת להינשא זה לזה, באמצעות הליך חילוני המחליף את הטקס הדתי. מי מוגדר כחסר דת בישראל, ומהם התנאים שצריך לעמוד בהם כדי לבוא בברית הזוגיות?

מהן זכויות ידועים בציבור במס הכנסה?

LawGuide, 05/01/2017

כיצד מתייחסת רשות המסים לזוגות שלא נישאו אך מנהלים זוגיות תחת קורת גג אחת, מקיימים משק בית משותף ולעתים אף עובדים יחדיו באותו עסק? מה ההבדל בין ידועים וציבור וזוגות נשואים מבחינת זכויותיהם וחובותיהם הכלכליות במס הכנסה?

מהו צו הגנה למניעת אלימות במשפחה?

חן חג`ג` עורך דין, 02/01/2017

צו זה ניתן על בסיס חוק למניעת אלימות במשפחה ולפיו בית המשפט רשאי ליתן צו הגנה כנגד מי שעובר התעללות נפשית או פיזית או מינית מבן משפחה

התנגדות לצוואה בעדים: אילו עילות מובילות לפסילת צוואה?

LawGuide, 01/01/2017

על פי חוק הירושה, אחת האפשרויות לעריכת צוואה היא לחתום ולהצהיר עליה בפני שני עדים בגירים שאינם כלולים בה. מהם התנאים המחייבים לצורך הכרה בצוואה הנערכת בפני עדים, ובאילו מקרים אפשר לבטל או לפסול צוואה בעדים בעקבות פגמים בעריכתה או השפעה בלתי הוגנת?

שינוי נוהל קבלת אזרחות לזוגות חד מיניים

LawGuide, 22/12/2016

בעקבות עתירה שהוגשה לבג"ץ על ידי בני זוג מאותו המין, ישראלי וגרמני, אשר נתקלו בנוהל מפלה בין זוגות הטרוסקסואלים לבין זוגות חד מיניים בהליך הסדרת אזרחות ישראלית לבן זוג זר, הוחלט לשנות את הנוהל ולקצר את הליך ההתאזרחות לארבע שנים במקום שבע שנים, גם כאשר מדובר בבני זוג גאים

5 שאלות לפני אישור הסכם גירושין

אבשלום נגר - משרד טוען רבני וגישור, 22/12/2016

מה חייבים לוודא לפני שחותמים על הסכם גירושין?

הסכם טרום נישואין: למה לא?

אבשלום נגר - משרד טוען רבני וגישור, 20/12/2016

מה הבעיה עם הסכם טרום נישואין אשר נחתם במטרה למנוע סרבנות גט, ולמה הוא עלול להזיק במקרה של גירושין?

מדוע כדאי לכתוב הסכם ממון בזוגיות פרק א'?

אורנה גלברד עו"ד , 12/12/2016

מהי החשיבות בניסוח ובעריכת הסכם ממון גם כאשר מדובר בזוגיות ראשונה ובתחילת הדרך המשותפת?

מזונות אזרחיים לבני זוג יהודים הנשואים בנישואין דתיים

אורנה גלברד עו"ד , 07/12/2016

מהי ההגדרה למזונות אזרחיים, והאם גם נשים שנישאו בנישואין דתיים זכאיות לקבל למזונות אזרחיים לאחר קבלת הגט?

אישור הסכם ממון: כך ניתן תוקף מחייב להסכם ממון

LawGuide, 05/12/2016

חותמים על הסכם ממון לפני או אחרי החתונה? עורכים הסכם ממון כידועים בציבור או כזוג חד מיני? לפי חוק יחסי ממון, יש לאשר את ההסכם בערכאה המשפטית המוסמכת כדי לתת לו תוקף משפטי מחייב. מתי אפשר לאשר את הסכם הממון בבית המשפט לענייני משפחה ומתי אצל נוטריון?

עקרון השוויון: למה האב חויב במזונות אם המשמורת משותפת?

LawGuide, 29/11/2016

מאז שהתגרשו, חולקים ההורים משמורת משותפת, זמני שהות זהים ואחריות הורית שוויונית לחלוטין בגידול שלושת ילדיהם. האישה אף מרוויחה יותר. במקרה כזה, האם יש לחייב את האב במזונות עבור הילדים? סוגיה זו, הכוללת שאלות מהותיות לגבי עקרון השוויון בין המינים וטובת הילדים הגיעה לפתחו של בית המשפט העליון

קיום צוואה חרף חוות דעת מומחה על אי כשירות המנוחה

אורי טשקורי עורך דין, 28/11/2016

ביטול צו ירושה ומתן צו קיום צוואה למרות חוות דעת מומחה שהמנוחה לא הייתה כשירה לצוות: האם חוות דעת רפואית של מומחה בית משפט הקובעת כי אישה מבוגרת שחתמה על צוואה שלושה שבועות לפני פטירתה פוסלת את האפשרות למתן צו קיום לצוואת המנוחה? התשובה לשאלה מורכבת זו היא - לא!

אלימות נגד נשים במשפחה - כיצד מתמודדת מערכת המשפט?

LawGuide, 24/11/2016

במקרים של אלימות או חשש לאלימות נגד נשים במשפחה, רשאי בית המשפט להורות על מתן צו הגנה או צו למניעת הטרדה מאיימת, כדי להרחיק את הבעל ולמנוע ממנו לפגוע פיזית או נפשית באשתו

לסייע לבריות כפונדקאית: מהם התנאים לשמש כפונדקאית?

מור ושות` - משרד עורכי דין, 22/11/2016

מהי פונדקאות, למה לבחור להיות אם פונדקאית ומהם הקריטריונים?

מהם עקרונות חוק זכויות התלמיד במשרד החינוך?

LawGuide, 20/11/2016

חוק זכויות התלמיד מסדיר את זכויות התלמידים וחובות המורים והצוות החינוכי בבתי הספר ובגנים. החוק עוסק באפליה אסורה, באמצעי ענישה, בחובת הסודיות ועוד

מהי אלימות כלכלית במשפחה ומתי כדאי לפנות לבית משפט?

LawGuide, 17/11/2016

אלימות כלכלית במשפחה מוגדרת כשליטה אבסולוטית של אחד מבני הזוג על כספי המשפחה והפיכת בן הזוג השני לתלוי כלכלית באופן מוחלט. כיצד ניתן למנוע מראש אלימות כלכלית בין בני זוג ואילו הליכים משפטיים יכולים לפתור את המצב?

תביעה למזונות או הסדרי ראייה בזמן פגישות המהו"ת

אליאב ביטון טוען רבני, 13/11/2016

מה קורה כאשר האישה לא מקבלת מזונות לילדיה? האם תמתין עד לחלוף ארבעים וחמישה ימים או יותר? הפגישה הראשונה ביחידת הסיוע נקבעה לעוד ששים יום? מה עליי לעשות?

האם משמורת משותפת מחייבת תקשורת בין ההורים?

BBS - בן פורת, בייפוס, שוורץ - חברת עורכי דין, 13/11/2016

משמורת משותפת שנקבעת במסגרת גירושין וחלוקה שוויונית בין ההורים נחשבת לדרך המלך לטובת הילדים. אך האם ניתן לקבוע משמורת משותפת גם אם אין תקשורת חיובית בין ההורים הגרושים?

משכנתא בגירושין: איך מחלקים את התשלומים החודשיים?

שמואל גורפיין ושות`, 10/11/2016

בדרך כלל בני זוג נשואים שלוקחים הלוואת משכנתא עבור דירה הרשומה על שניהם, אחראים במשותף על תשלומי ההחזר החודשיים. מה קורה בעת פרידה?

מהן הזכויות והחובות של משפחות אומנה לילדים בסיכון?

LawGuide, 03/11/2016

משפחת אומנה מהווה תחליף זמני למשפחה הביולוגית של ילדים בסיכון שהוריהם מתקשים לטפל בהם. האומנה עשויה להימשך מספר חודשים עד מספר שנים בהתאם לנסיבות המקרה

חשיבותו של הסכם לחיים משותפים בקרב זוגות חד מיניים

עו"ד ומגשרת ענבל כספי גאון, 02/11/2016

כידוע, מעמדם של זוגות חד מינים במשפט הישראלי, זהה למעמדם של ידועים בציבור. תיקונים אלו, שנוספו לרוח החוק הם חדשים וקיימים בספר החוקים רק בעשרים השנים האחרונות

מי מפחד מצוואה?

יהונתן כרמון ושות` - עורכי דין, 27/10/2016

ככלל, רובנו לא אוהבים ולא רוצים לדבר על צוואות ועל מה יהיה אחרי לכתנו, שהרי נושא הצוואה מפחיד ומעלה מחשבות על הגרוע מכל (מוות), שבאופן טבעי אנו רוצים להימנע מהם. אולם, האם חשבתם לעומק על מה יהיה לאחר מותנו (חס וחלילה)? האם הימנעות מעשיית צוואה לא תביא לפגיעה במשפחתנו? האם ההחלטה להתעלם מנושא הצוואה היא החלטה מושכלת או אולי אנו עסוקים בלומר "אל דאגה יהיה בסדר" ולקוות לטוב בעוד בכוחנו לדאוג שיהיה טוב לאחר לכתנו?

קול קורא למתגרשים: פנו לגישור

נאוה סרף-הרשקוביץ עו"ד ומגשרת, 20/10/2016

מזה שנים אני עוסקת בגישור בין בני זוג שהחליטו להיפרד, בין בני משפחה שנקלעו לתסבוכת בענייני ירושה ובין בני משפחה באשר הם אשר נקלעו לסכסוך המאיים על שלמות היחסים והרקמה העדינה הקיימת בכל משפחה. המסקנה היא אחת: בתחום בו היחסים האישיים והרגש הסוער הם נותני הטון, הגישור עדיף על כל הליך משפטי

מהי בקשה ליישוב סכסוך במסגרת הליך גירושין?

LawGuide, 19/10/2016

כשמחליטים לפרק את החבילה הזוגית ולהתגרש, לא חייבים לנהל תביעת גירושין קשה וממושכת, אלא אפשר להתגרש בהסכמה באמצעות הליך יישוב סכסוכים במשפחה

בעקבות חוק הגישור החדש: מדוע חיוני דווקא עכשיו לפנות לעו"ד בענייני גירושין?

הילה בורנשטיין - משרד עו"ד וגישור, 18/10/2016

מהו "חוק הגישור"? ביולי 2016 נכנס לתוקף החוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה. חוק זה אשר מכונה פעמים רבות "חוק הגישור" נועד לצמצם את הצורך בהליכים משפטיים ולהביא לפתרון המחלוקות בדרכי שלום

פירוד ממושך כעילה לחיוב בגט, האומנם?

אליאב ביטון טוען רבני, 13/10/2016

איך ניתן להגיע לחיוב בגט בזמן המהיר ביותר? האם חייבים להציג עילות גירושין או שמספיק רצון של התובע לגירושין בנחרצות?

רוצה לטוס לאומן למרות צו עיכוב יציאה מהארץ? תפקיד 100,000 ש"ח

ממן-שמעון ושות` משרד עורכי דין ומגשרים, 10/10/2016

בית הדין הרבני הורה לבטל צו עיכוב יציאה מהארץ ימים ספורים לפני החג, כדי לאפשר לבעל לטוס לאומן, אף על פי שהוגשה נגדו תביעת מזונות ושלום בית על ידי אשתו. אולם לא לפני שהבעל הפקיד צ'ק בנקאי שנועד להבטיח את דמי המזונות עד שישוב לישראל

הסכם ממון: על מה ולמה?

עו"ד רודן ענבר שרי, 09/10/2016

מהו הסכם ממון, למה מומלץ לערוך הסכם ממון ואיך עורכים הסכם ממון תקין?

כל מה שרצית לדעת על הליך גישור בגירושין

פרנקל הילה, עו"ד ומגשרת , 09/10/2016

איך עובד הליך גישור ולמי זה מתאים?

המותר להורה משמורן להעתיק מגוריו עם ילדו?

עו"ד בר לב איל & עו"ד רייך אלי, 06/10/2016

מהן זכויותיו של ההורה המשמורן בכל הנוגע להעתקת מקום מגוריו עם הילדים, ומהי זכותו של ההורה השני?

סכסוכים במשפחה: גישור משפחתי ליישוב סכסוכים משפחתיים

LawGuide, 29/09/2016

דווקא בתקופת החגים חלה עלייה במחלוקות ובסכסוכים בתוך המשפחה, ופעמים רבות גם בקרב הורים גרושים מתפתחים סכסוכים בתקופה זו. האם אפשר למנוע מראש את הסכסוכים? איך אפשר להתמודד איתם? ומתי כדאי לפנות להליך גישור?

בקשה לצו קיום צוואה: מהו ההליך למימוש צוואה של נפטר?

LawGuide, 28/09/2016

במקרה שאדם הלך לעולמו והותיר אחריו צוואה שבה הורה כיצד יש לחלק את עזבונו ליורשיו לאחר מותו, כדי לממש את הצוואה יש להוציא צו קיום צוואה ברשם הירושות או בבית המשפט. איך מתבצע הליך הבקשה להוצאת צו לקיום צוואה?

הסכם ממון לאחר נישואין – מדוע חשוב לערוך הסכם אחרי החתונה?

LawGuide, 26/09/2016

הסכם ממון נועד למנוע מאבק משפטי עתידי על חלוקת רכוש ולהעניק שקט נפשי במהלך חיי הנישואים. זוגות המעוניינים לחתום על הסכם ממון, יכולים לעשות זאת בכל שלב של הקשר, לפני או אחרי הנישואין

CONTRAT DE MARIAGE EN ISRAEL

עו"ד ליאן קהת ושות`, 26/09/2016

La décision de s’engager dans les liens du mariage est l’une des décisions les plus importantes d’une vie. Certains couples font le choix de réglementer leurs relations patrimoniales en formant un contrat de mariage, qui se doit d’être établi ou modifié par écrit. En principe, le contrat de mariage conclu en France reste valable en Israël pour les Olim hadachim. Il reste néanmoins toujours possible de réaliser un nouveau contrat en Israël, et si telle est votre volonté, voici la marche à suivre

ירושת דירה ללא צוואה: כיצד נקבעים היורשים?

LawGuide, 25/09/2016

מה קורה לאחר שאדם הלך לעולמו ולא הותיר אחריו צוואה, בכל הנוגע לדירת המגורים שהייתה בבעלותו? מי זכאי לקבל את הדירה בירושה? ומה אם לנפטר אין קרובי משפחה שזכאים לרשת אותו?

תנו להתגרש בשקט: על החוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה

ממן-שמעון ושות` משרד עורכי דין ומגשרים, 22/09/2016

החקיקה מקדשת את האמצעים: האם החוק החדש להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה שמטרתו לסייע לבני זוג לפני גירושין להגיע להבנות באמצעות גישור, מזיק או מסייע?

פונדקאות: אלטרנטיבה מבורכת להקמת משפחה

מור ושות` - משרד עורכי דין, 19/09/2016

בני זוג רבים נקלעים למצב אישי ורפואי קשה ומורכב שבעתיו הם מתקשים להרות ולהוליד צאצאים ולכן נזקקים לסיוע של הליך פונדקאות. למרבית בני הזוג קיימת היסטוריה ארוכה של טיפולי פריון מורכבים ומתישים לעתים בשל בעיות רפואיות של האישה ולעתים רבות, אף של הבעל

כיצד לבחור סוכנות פונדקאות?

מור ושות` - משרד עורכי דין, 18/09/2016

מהן האופציות העומדות בפני הורים מיועדים שמתחילים הליך פונדקאות, ואיך בוחרים סוכנות פונדקאות?

מזונות הכרחיים לפעוט: למה האב ביקש לשלם פחות מהמינימום?

LawGuide, 08/09/2016

שופט בית המשפט לענייני משפחה לא התרשם מטענותיו של האב אשר ביקש לשלם סכום מזונות נמוך במיוחד עבור בנו בן השנתיים, ואף חייב אותו בהוצאות בסך 25 אלף שקלים עקב התנהלותו ובזבוז זמנו היקר של בית המשפט

איך ניתן לאכוף פסק דין בגירושין, מזונות, חלוקת רכוש ומשמורת?

עו"ד בר לב איל & עו"ד רייך אלי, 07/09/2016

מהם הצעדים שיש לנקוט כדי לממש פסקי דין שניתנו בתחום דיני משפחה?

גישור לאחר גירושין: לשמור על קשר תקין אחרי הפרידה

LawGuide, 07/09/2016

פעמים רבות, גם אחרי סיום הליך הגירושין וקבלת הגט נדרשים הזוגות הגרושים להמשיך ולקיים ביניהם מערכת יחסים תקינה, בייחוד כאשר מדובר על הורים גרושים עם ילדים משותפים. באמצעות גישור אפשר להגיע להסדר על המשך הקשר גם אחרי שהזוגיות נגמרה

תכנון מס בצוואה: כך ניתן לחסוך במס בעת הירושה

LawGuide, 06/09/2016

עריכת צוואה תוך התחשבות בשיקולי מס שונים, ובייחוד כשמתכננים להעביר בירושה דירות מגורים ונכסי נדל"ן, יכולה לצמצם באופן משמעותי את המס שישלמו היורשים, ואף למנוע סכסוכי ירושה עתידיים

גישור חובה בגירושין: האם לפני הליך גירושין חובה לנסות גישור?

LawGuide, 05/09/2016

החוק להסדר התדיינות בסכסוכי משפחה שנכנס לאחרונה לתוקף, מחייב בני זוג לפני גירושין לקחת חלק בארבע פגישות גישור לפני שהם מנהלים הליכים משפטיים, אשר במסגרתן ינסו להגיע להסכמות ולחתום על הסכם גירושין. איך החוק החדש ישליך על האופן שבו מתגרשים?

האם הסדרי ראייה יכולים להשתנות עקב רצונו של הילד?

BBS - בן פורת, בייפוס, שוורץ - חברת עורכי דין, 04/09/2016

במסגרת הסכם גירושין נקבע כי המשמורת על הילדה המשותפת תינתן לאם ואילו האב קיבל הסדרי ראייה. כעבור מספר שנים החליטה הבת ללון אצל אביה בניגוד למה שנקבע. איך בית המשפט יכריע מהי טובת הילד במקרה זה?

רוצים להגן על הירושה? דאגו להסכם ממון!

הילה בורנשטיין - משרד עו"ד וגישור, 01/09/2016

קיומו או אי קיומו של הסכם ממון יכול להכריע את גורל ירושתו של הנפטר בעיקר כאשר מתעוררת מחלוקת בין היורשים

גירושין וחינוך הילדים: איך פותרים מחלוקות על מסגרת החינוך?

LawGuide, 31/08/2016

כיצד נקבעת המסגרת החינוכית של ילדים להורים גרושים? האם לרצונו של ההורה המשמורן ניתן משקל רב יותר בהחלטות הקשורות לעולם הערכים שבו יתחנכו הילדים? האם בית המשפט מוסמך להתערב כאשר ההורים לא מצליחים להגיע להסכמה?

צו הגנה שקרי שהסתיים בטרגדיה

נרקיס לביא משרד עורכי דין ומרכז גישור, 31/08/2016

לפני כחודש ימים נהרג בתאונת דרכים אביאל חלימי ז"ל, בן 30, לאחר שנחשד כי פצע בדקירה את גרושתו ואת אמה. הנושא עלה לכותרות מלווה בטענות שקריות חסרות שחר תוך התעלמות ממצוקתו האמיתית של המנוח, ונתבקשתי על ידי המשפחה להביא דברים על דיוקם

מנהל עזבון בצוואה: מתי ימונה מנהל עזבון על פי צוואה?

LawGuide, 30/08/2016

באילו מקרים נדרש מינוי מנהל עזבון על רכושו של אדם שנפטר, והאם הוראות בצוואה שהותיר המוריש לגבי זהות מנהל העזבון מחייבות את בית המשפט?

צו הגנה למניעת אלימות במשפחה – באילו מקרים?

LawGuide, 23/08/2016

צו הגנה הוא צו חירום שמוציא בית משפט באופן מידי כדי למנוע מאדם לפגוע או לאיים על בני משפחתו ולהרחיק אותו מסביבתם

על החוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה

עו"ד בר לב איל & עו"ד רייך אלי, 10/08/2016

מה מטרת החוק החדש להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה?

סרבנות גט מצד האישה: מתי ניתן לכפות את הגט?

LawGuide, 07/08/2016

כדי להתיר את קשר הנישואין בין יהודים בישראל, נדרש הבעל לתת גט, והאישה נדרשת לקבלו. תופעת סרבנות גט בישראל נוגעת לרוב למקרים של סרבנות גט מצד הבעל, אך מה קורה אם האישה מסרבת לקבל את הגט? אילו פעולות משפטיות יכולים לנקוט גברים מסורבי גט?

פירוק שיתוף בנכסים בלתי מוחשיים: דילמות ואתגרים

ד"ר יפעת לב ארי פרידברג, 03/08/2016

פירוק שיתוף בנכסים מוחשיים כדוגמת דירה, מכונית, כספים וכדומה ברור ונהיר לבתי המשפט ואין הוא מלווה בדרך כלל בסכנה כלשהיא לבני הזוג או לרכושם. אולם כאשר עסקינן בנכסים בלתי מוחשיים דוגמת מניות בחברה משפחתית, שליטה וניהול, נכסי קריירה, מוניטין אישי, מוניטין עסקי, הון אנושי וכדומה, אין הדברים פשוטים ונהירים כלל ועיקר

חטיפת ילדים לחו"ל: איך משיבים הביתה ילד שנחטף?

LawGuide, 02/08/2016

אולי קשה להאמין, אך בכל שנה נחטפים ילדים מישראל לחו"ל על ידי אחד מהוריהם, בניגוד להסכמתו או לרצונו של ההורה השני. מה צריך לעשות כדי למנוע מקרי חטיפה מראש, וכיצד צריך להתנהל כדי להשיב את הילד לארץ?

"גירושין" ופירוק תא משפחתי חד מיני

ד"ר יפעת לב ארי פרידברג, 01/08/2016

בעידן בו יותר ויותר זוגות חד מיניים ממסדים את יחסיהם ובוחרים לבנות תא משפחתי, כזה המכיל מרכיבים של ניהול משק בית משותף, ילדים משותפים ובניית מערכת משפחתית על כל תכונותיה ומרכיביה, צצות ועולות סוגיות מעניינות אשר לרובן עדיין אין מענה ופתרון וניתוחן מכל היבט שהוא, לוט בערפל

מהי מסוגלות הורית ואיך היא משפיעה על משמורת?

LawGuide, 25/07/2016

במסגרת הליך גירושין, כאשר ההכרעה על משמורת הילדים ניתנת לבית המשפט, לעתים ההורים נדרשים לבצע בדיקת מסוגלות הורית כדי לקבוע מי מהם יוכל לספק לילדים סביבה הורית טובה יותר

צוואה בחיים: הזכות למות בכבוד ללא טיפול מאריך חיים

LawGuide, 25/07/2016

חוק "החולה הנוטה למות" מאפשר להיערך מראש למקרה של מחלה סופנית או כאבים עזים, ולקבוע האם במקרה של צורך בטיפולים מאריכי חיים יש להעניק את הטיפול או לא, לפי רצונו של החולה. צוואה בחיים היא הצהרה על רצונו או אי רצונו של אדם לקבל טיפולים כאשר לא יוכל להביע את דעתו

לא הייתה צוואה, "הידידה" זכתה מההפקר

אחיאל הלוי משרד עו"ד, מגשר, בורר ונוטריון, 24/07/2016

מדוע צריך צוואה?

חלוקת רכוש בבית דין רבני במסגרת הליך גירושין

LawGuide, 21/07/2016

מהן סמכויות בית הדין הרבני בנוגע לקביעת חלוקת הרכוש בין בני זוג במסגרת הליך גירושין? מתי מומלץ לבצע איזון משאבים בבית הדין הרבני? האם חלוקת הרכוש נקבעת לפי חוק יחסי ממון או לפי הדין העברי?

צוואה בגיל מבוגר: למה חשוב לכתוב צוואה בגיל השלישי?

LawGuide, 20/07/2016

מהי החשיבות בעריכת צוואה, ובפרט בגיל מבוגר? כיצד תחולק הירושה ללא צוואה? ואיך אפשר למנוע סכסוכי ירושה בין בני המשפחה בעתיד?

פגיעה בפרטיות בגירושין: האם ניתן לרגל אחר בן הזוג?

LawGuide, 18/07/2016

לא פעם במסגרת סכסוכי גירושין פוגעים הצדדים בפרטיותו של הצד השני וחושפים את פרטיו האינטימיים ביותר, ובייחוד כאשר מדובר בהוכחת בגידה לצורך השגת יתרון וקלף מיקוח בהליכים המשפטיים. אילו מצבים נחשבים לעבירה על חוק הגנת הפרטיות, והאם ניתן לתבוע בגין פגיעה בפרטיות?

ירושה של תושב חוץ: איך מחולק עיזבון של תושב זר?

LawGuide, 13/07/2016

מהו ההליך המשפטי הנדרש לקבלת ירושה שהותיר אחריו תושב חוץ לאחר פטירתו, כגון בית מגורים או חסכונות הנמצאים בישראל? האם הירושה תחולק לפי דיני הירושה בישראל או הדין הזר אשר חל במדינה שבה התגורר המנוח?

גירושין והתרת נישואין של בני זוג מאותו מין בישראל

דה פריס - עו"ד ונוטריון, 13/07/2016

היכן יכולים בני זוג חד מיניים שנישאו בנישואין אזרחיים בחו"ל, להתגרש בארץ?

שינוי פסיקה במזונות ילדים בהורות משותפת בהתאם לגיל הילד

מלכא ושות` משרד עורכי דין, 12/07/2016

בעת האחרונה ועל אף שטרם ניתנה הלכה בעניין זה, חלה מגמה חיובית כלפי גברים והדרישה לתשלומי מזונות ילדים

גישור הסכם ממון: הליך שיתופי להסדרת הרכוש בזוגיות

LawGuide, 12/07/2016

לא קל להעלות את נושא הסדרת היחסים הממוניים בין בני זוג, מחשש לגלות תחושות אי אמון של אחד מהצדדים בזוגיות או בחיים המשותפים שעלולות לפגוע בקשר הרומנטי. לכך נועד הליך הגישור, שבאמצעותו ניתן לנסח הסכם ממון ביחד, מתוך אמון והבנה הדדית

חוק להסדר התדיינות משפטית: טוב או רע?

אלינור ברגר משרד עורכי דין וגישור, 12/07/2016

ב-17 לחודש (חודש יולי 2016) ייכנס לתוקפו החוק להסדר התדיינות משפטית או בלשון העם "חוק הגישור". למעשה החוק לא מציע הליך גישור אלא קובע כארבע פגישות שבהן יישב הזוג למול יחידת הסיוע ויפרוס את סיפורו ויחידת הסיוע תבחן את הדברים. מהם היתרונות והחסרונות?

טובת הילד בגירושין: איך מחליטים על משמורת והסדרי ראייה?

LawGuide, 11/07/2016

כיצד מתייחסת המערכת המשפטית לעקרון טובת הילד בהליכי גירושין? מה המשקל שניתן לטובת הילד בכל הנוגע לקביעת משמורת, מזונות והסדרי ראייה, ואיך קובעים מהי טובת הילד?

הסכם חיים משותפים: איך, כמה ולמה

דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון, 11/07/2016

אהבה היא רומנטית ועושה פרפרים בבטן. אבל, לפעמים היא חולפת לה ונמוגה, והזוג אשר רק אתמול החזיק ידיים מול השקיעה מוצא עצמו מתקוטט על מדרגות הרבנות. לכן חשוב לערוך מראש הסכם חיים משותפים ולהסדיר את הנושאים שעלולים להיות במחלוקת בעתיד

לדוגמה: דיני עבודה, נזקי גוף ותאונות
לדוגמה: מרכז, דרום

ייעוץ משפטי ללא התחייבות

   

נעים להכיר

עו"ד חגית רייזמן-אבודרהם
053-9428412
פלילי
עו"ד עפרה גביש
053-9386036
נזקי גוף תאונות, מקרקעין נדל"ן
טל פרושן, משרד עו"ד ונוטריון
053-9428902
דיני עבודה, משפט מנהלי ועתירות
עו"ד רות שטרנברג
053-9428582
נזקי גוף תאונות, תביעות ביטוח ונזקי רכוש
עו"ד רועי ברומר
053-7933126
דיני משפחה, גישור ובוררות
עו"ד שי טל
053-8007594
דיני עבודה, דיני ספורט

הודעות אחרונות מהפורום

התפטרות מהעבודה ומתן הודעה מוקדמת

ערן דוד | לפני 4 שעות, 42 דקות | התפטרות

השתתפות בזיפות חצי מהגג בבניין

איתן | לפני 4 שעות, 47 דקות | בתים משותפים

עיקול בחשבון הבנק על כספי פיצויים

ירוקר קרינה | לפני 4 שעות, 49 דקות | עיקולים ועיכוב יציאה

פיצויי פיטורין שעוכבו, מהן הזכויות?

אלי | לפני 5 שעות, 25 דקות | פיצויי פיטורין

האם אפשר לתבוע את חברת פלאפון?

דוד | לפני 5 שעות, 49 דקות | צרכנות ותביעות קטנות

עורכי דין לפי תחום או עיר

apps iphone android

ועדת ההשגה של משרד הפנים - איך מתמודדים? עו"ד מוטי אדטו מדבר על עבירות קלות

פייסבוק

אחיאל הלוי משרד עו"ד, מגשר, בורר ונוטריון

מחיקת חובות, צוואה, ירושה, מקרקעין, דיני מושבים, הוצאה לפועל

053-7101189

עו"ד רות שטרנברג

25 שנות ניסיון בתחום הנזיקין, תאונות והרשלנות הרפואית

053-9428582

עו"ד סעאתי עדנה - משרד עו"ד ונוטריון

דיני עבודה - עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי וכנוטריון צוואות והסכמים

053-9428386

מעודה יוסף - עו"ד ומגשר

דיני נזיקין, דיני משפחה, עבודה ומקרקעין

053-9428951

עו"ד דותן לינדנברג

תאונות דרכים ועבודה, רשלנות רפואית, תביעות ביטוח

053-9428574

משרד עו"ד גיורא זילברשטיין

עוסק במשפט הפלילי על כל רבדיו

053-9428560

עודד פרץ ושות`

בית משפט, נדל"ן, חוזים, נזיקין, דיבה, דיני עבודה ומשפחה

053-9428566

עו"ד ומגשר יעקב אברמוביץ

משרדנו עוסק בדיני עבודה, משפחה, מקרקעין והוצאה לפועל

053-7931313

עו"ד פלילי – גיל באיער

תובע משטרתי לשעבר, ייעוץ ראשוני חינם 24 שעות

053-9428974

עו״ד קליה טאוזר ליפקין

דיני עבודה, חדלות פרעון, פשיטות רגל והסדרי חוב

053-7101875

פרי מרקו - עורך דין

פשיטת רגל, מחיקת חובות הוצאה לפועל ובנקים

053-9429019

עו"ד חגית רייזמן-אבודרהם

משפט פלילי, דין משמעתי, עבריינות נוער, דיני תעבורה, חנינות.

053-9428412