עו"ד משה גולדצויג
פינוי שוכר
יעל אמר רוזנברג - משרד עורכי דין
רשלנות רפואית עיניים
עו"ד איווה אשכנזי
גרמניה | דרכון גרמני
משרד עו"ד פינקו - ברקן
אזרחות רומנית | רומניה
עו"ד ליבנה קציר
התפטרות
טוען רבני - הרב נחום מרגוליס
הסכם שלום בית
עו"ד אורי טשקורי
העברה ללא תמורה
עו"ד (רו"ח) עדנה אשכנזי
עזבון
עו"ד גיל באיער
רישום פלילי
עו"ד נריה כהן מגורי
תאונת עבודה
עו"ד בר לב איל & עו"ד רייך אלי
גישור משפחתי
עו"ד יעקב האודייק
אזרחות הולנדית
עו"ד גל גורודיסקי
דיני פנסיה | פרישה מעבודה
ראשי » חוק ומשפט - Lawguide » משפט פלילי

מהן עבירות כלכליות ומהי הענישה בגינן?

LawGuide, 22/02/2017

עבירות כלכליות הידועות גם כעבירות צווארון לבן מבוצעות על רקע עסקי ומתוך אינטרס כספי, כגון עבירות על חוקי המס, הונאות בנקים, עבירות הלבנת הון, עבירות הקשורות בניירות ערך ועוד. עבירות כלכליות הן עבירות פליליות ובתי המשפט מתייחסים אליהן בחומרה

גזר דין צבאי: באילו נסיבות ניתן להגיש ערעור?

LawGuide, 21/02/2017

חייל שהורשע בבית דין צבאי יכול להגיש ערעור אל בית הדין הצבאי לערעורים על עצם הרשעתו, או לחלופין לגבי העונש שהוטל עליו במסגרת גזר הדין. האם ניתן להציג ראיות חדשות בהליך הערעור, ומתי אפשר לערער אל בית המשפט העליון?

פגיעה בקטינים ובחסרי ישע, מה הדין הפלילי?

LawGuide, 19/02/2017

אדם התוקף קטין או חסר ישע צפוי לעונש שנע בין חמש עד תשע שנות מאסר. אם קיים יסוד סביר לחשוב כי נעברה עבירה בקטין או בחסר ישע, חובה לדווח על כך בהקדם האפשרי לעובד סוציאלי או למשטרה

אישור בדבר היעדר רישום פלילי: מהי תעודת יושר?

LawGuide, 15/02/2017

תעודת יושר היא למעשה אישור משטרתי על קיומו או היעדרו של רישום פלילי, והיא נדרשת בהליכי קבלה לעבודות מסוימות, לצורך הוצאת רישיון נשק, הגשת הצעה למכרזים ועוד. מי רשאי לדרוש תעודת יושר, ומה אפשר לעשות אם היא מעידה על חקירות משטרתיות או הליכים פליליים בעבר?

הסעת שב"ח: מה הדין הפלילי על הסעת תושב זר השוהה שלא כדין?

LawGuide, 13/02/2017

בשל הסיכון הביטחוני והחשש מפני מסתננים, בתי המשפט נוטים להחמיר עם נהגים המסיעים שוהים בלתי חוקיים. לצד קנס כספי גבוה, צפוי עונש מאסר של עד שלוש שנים

עבירות סמים בקרב בני נוער: מהם העונשים?

LawGuide, 12/02/2017

האם החוק הפלילי ובתי המשפט מבחינים בין עבירות סמים המבוצעות על ידי קטינים או בגירים? האם ניתן להימנע מהעמדה לדין בגין עבירות סמים קלות של קטינים, כדי לא לפגוע בעתידם? איך מתמודדים עם החקירה במשטרה ומה ניתן לעשות אם הוחלט להגיש כתב אישום?

איסור לשון הרע: גם עבירה פלילית וגם עבירה אזרחית

עו"ד רפאל גרוס, 07/02/2017

מה נחשב לשון הרע ומי קובע מתי מדובר בעבירה פלילית ובעבירה אזרחית?

מהו הליך גישור במשטרה ולמי הוא מיועד?

LawGuide, 06/02/2017

לעתים מפגש בין המשטרה לאזרחים מסתיים במחלוקות. חילוקי דעות כאלו ואחרים בין אזרחים לשוטרים ניתנים ליישוב באמצעות הליך גישור במשטרה המתנהל במסגרת מערך תלונות הציבור. למי מיועד הליך הגישור המשטרתי ובמה הוא שונה מגישור פלילי?

רישום פלילי ושימוש בקנאביס: הערות למדיניות האכיפה המתגבשת

ד"ר רותי קמיני, עו"ד, 05/02/2017

בימים אלה פורסם בתקשורת על שינוי עתידי במדיניות האכיפה כנגד משתמשים בקנאביס. לפי המדיניות המסתמנת הטיפול יועבר למישור המנהלי - בעיקר על דרך הטלת קנסות - כאשר עבירה רביעית תוביל לטיפול במישור הפלילי (להלן: "המדיניות החדשה"). מהן ההשלכות הצפויות למדיניות החדשה?

זכויות קטינים במעצר: כמה זמן ניתן להחזיק קטין במעצר?

LawGuide, 05/02/2017

חוק הנוער קובע זכויות ייחודיות לבני נוער עד גיל 18 בכל הנוגע לחקירתם במשטרה, החזקתם במעצר ותנאי שחרורם, כגון הגדרת פרק זמן מקסימלי לשהייה במעצר, איסור על כבילת קטינים במקום ציבורי ועוד

ביטול כתב אישום פלילי: איך אפשר לבטל כתב אישום?

LawGuide, 02/02/2017

האם ניתן לבטל כתב אישום לאחר שהוגש לבית המשפט? באילו מקרים ניתן להגיש בקשה לביטול כתב אישום?

עריקות בצבא: מהם העונשים על היעדרות מצה"ל?

LawGuide, 31/01/2017

האם כל היעדרות מהצבא נחשבת לעריקות? האם ניתן להימנע מכלא צבאי? והאם עריקות גוררת רישום פלילי?

העמדה לדין ומעצר עד תום ההליכים: באילו מקרים?

LawGuide, 29/01/2017

במקרה שבו הוחלט להגיש כתב אישום פלילי כנגד נאשם, התביעה יכולה לבקש להשאירו במעצר עד שיסתיים המשפט הפלילי ויוכרע דינו בבית המשפט. עד מתי יכול להימשך מעצר עד תום ההליכים ומהן זכויות הנאשם בפרק זמן זה?

מהפכה במדיניות הקנאביס: אי הפללה פלילית והטלת קנסות

LawGuide, 26/01/2017

אי הפללה באחריות: השר גלעד ארדן הודיע על מהפכה של ממש במדיניות האכיפה של צרכני סמים קלים מצמח הקנאביס בכמויות שאינן מסחריות, אשר קובעת הטלת קנסות מנהליים במקום העמדה לדין פלילי. מה כוללת מדיניות אי ההפללה החדשה?

עבירות גידול סם: לאן?

עו"ד יובל קגן, 22/01/2017

מדוע מבחינה משפטית, רכישת סמים קלים לצריכה עצמית היא עבירה שאינה חמורה, בעוד גידול ביתי של מספר שתילי קנאביס נתפסת כעבירה חמורה יותר המצדיקה ענישה מחמירה?

עבירות מין בקטין: מהם העונשים המקסימליים בחוק העונשין?

LawGuide, 17/01/2017

רשויות החקיקה והשפיטה מתייחסות בחומרה רבה לעבירות מין שמבוצעות בילדים, בין שמדובר במעשה מגונה, באינוס או בהטרדה מינית. אילו תקופות מאסר נקבעות בגין עבירות מין המבוצעות כלפי מי שטרם מלאו לו 18 שנים, ומה הדין בגין עבירות מין בקטינים המבוצעות בתוך המשפחה?

מהי העלבת עובד ציבור ומה הדין הפלילי בגינה?

LawGuide, 16/01/2017

העלבת עובדת ציבור כגון שוטר או פקח, אם במילים ואם במעשים, מהווה עבירה פלילית אשר הענישה בגינה יכולה להסתיים במאסר לתקופה לא מבוטלת. אילו עובדים מסווגים כעובדי ציבור ומה נחשב פגיעה בעובדי השירות הציבורי?

סגירת תיק פלילי מחוסר אשמה: באילו נסיבות?

LawGuide, 15/01/2017

תיק פלילי במשטרה שנסגר בשל עילת היעדר אשמה מאפשר למחוק את הרישום המשטרתי שנותר במחשבי המשטרה לאחר חקירה. באילו מקרים התיק הפלילי נסגר מחוסר אשמה, ובאילו נסיבות אפשר לשנות את עילת סגירת התיק להיעדר אשמה?

בקשת חנינה בצבא: באילו מקרים ניתן למנוע כלא צבאי?

LawGuide, 12/01/2017

מהן האפשרויות להקלה בעונש או לחנינה עבור חיילים שהורשעו בבית דין צבאי? איך מגישים בקשת חנינה לנשיא המדינה או לרמטכ"ל? וכיצד ניתן להמתיק עונש שהוטל בבית דין צבאי הכולל תקופת מאסר בפועל, ולהמירו בעבודות צבאיות או במאסר על תנאי בלבד?

הטרדה מינית בזמן בדיקת רופא – מה הדין הפלילי?

LawGuide, 11/01/2017

הטרדה מינית בזמן בדיקה רפואית היא עבירה פלילית חמורה. החוק למניעת הטרדה מינית קובע כי גם אם המטופל לא הביע סירוב מפורש, די בעצם ניצול יחסי התלות כדי שההצעה או ההתייחסות המינית ייחשבו כאסורות

כתב אישום פלילי בגין העסקת עובדים זרים ללא חוזה

LawGuide, 09/01/2017

אדם המעסיק עובד זר מחויב להתקשר עמו בחוזה עבודה המפרט את תנאי העסקתו. אי חתימה על חוזה מהווה עבירה פלילית שדינה שנת מאסר בפועל וקנס בסך של אלפי שקלים

חיפוש על גוף חשוד: מתי ניתן לסרב לחיפוש חיצוני?

LawGuide, 05/01/2017

מהי סמכות המשטרה לבצע חיפוש על גופו ובכליו של חשוד בביצוע עבירה פלילית? אילו תנאים צריכים להתקיים כדי לבצע חיפוש חיצוני? מה כולל החיפוש ובאילו נסיבות אפשר לסרב לעבור חיפוש?

מהי עבירת התנהגות שאינה הולמת בצבא?

LawGuide, 05/01/2017

בית הדין הצבאי בקריה הכריע כי הסמל אלאור אזריה נמצא אשם בהריגת המחבל במהלך הפיגוע בחברון ובנוסף הרשיעו גם בעבירת התנהגות שאינה הולמת

מהן עבירות צבאיות ומהם העונשים לפי הדין הצבאי?

LawGuide, 04/01/2017

חיילי צה"ל, הן בשירות סדיר והן בקבע או במילואים, כפופים לחוק השיפוט הצבאי. עבירות המבוצעות במסגרת הצבא נשפטות בבתי הדין הצבאיים וכוללות עבירות ייחודיות שאינן קיימות במערכת המשפט האזרחית, כמו עבירת עריקות או פגיעה במשמעת, אך מצד שני גם עבירות סמים ותעבורה. מהם העונשים הניתנים בגין עבירות צבאיות?

גניבה בידי מנהל בכיר בעבודה – מה הדין הפלילי?

LawGuide, 04/01/2017

עבירת גניבה ממעביד נחשבת לעבירה פלילית חמורה בשל ניצול לרעה של העובד באמון המיוחד שנתן בו המעביד. גניבת רכוש מהמשרד או מהמפעל בסך של אלף שקלים ומעלה עלולה להסתיים בעבודות שירות ואף במאסר בפועל עד שבע שנים

עבירות מס הכנסה: מהם העונשים על עבירות המס הנפוצות?

LawGuide, 03/01/2017

מאחר שעבירות על פקודת מס הכנסה גורמות נזקים לקופת המדינה, רשויות המס ובתי המשפט נוקטים מדיניות אכיפה וענישה מחמירה כנגד עברייני מס, בין שמדובר בעבירות מס טכניות כמו אי הגשת דוחות בזמן ובין שמדובר בעבירות מס מהותיות כמו זיוף חשבוניות והעלמת מס. בגן אילו עבירות מס יוטל עונש מאסר והאם אפשר להימנע מהליך פלילי?

מהו מעצר ימים ולאיזו מטרה הוא משמש בהליך הפלילי?

LawGuide, 03/01/2017

מעצר ימים הוא מעצר ראשוני המיועד לצורכי חקירה, לפני שמוגש כתב אישום נגד החשוד. מטרות המעצר הן למנוע שיבוש חקירה פלילית והליכי משפט ואף למנוע מהחשוד לבצע עבירות נוספות

מהו הליך שימוע לפני כתב אישום?

LawGuide, 02/01/2017

לפני הגשת כתב אישום פלילי, זכותו של כל אדם אשר נחשד כי ביצע עבירות מסוג פשע לנסות ולשכנע את התביעה להימנע מהגשת כתב אישום כנגדו, וזאת במסגרת הליך שימוע. מהי חשיבותו של הליך השימוע הפלילי?

חשיבות ליווי וייצוג חשודים בחקירות משטרתיות

חן חג`ג` עורך דין, 01/01/2017

ישנה טעות נפוצה, בקרב אנשים נורמטיביים מן השורה אשר נדרשים לחקירה משטרתית ו/או חמור מכך קיבלו זימון או נעצרו לטובת חקירה משטרתית, כי אין הם זקוקים בשלב הראשוני לעורך דין המתמחה בתחום הפלילי. מדובר בטעות חמורה שברוב המקרים עולה ביוקר עד לכדי הגשת כתב אישום והרשעה

באילו מקרים הסדר כובל מהווה עבירה פלילית?

LawGuide, 01/01/2017

עריכת הסדר כובל אשר מטרתו ליצור קרטל כדי לפגוע בתחרות השוק החופשי, אסור על פי חוק ומהווה עבירה פלילית שדינה מאסר בפועל וקנס כספי גבוה

מהם התנאים לשחרור ממעצר?

LawGuide, 22/12/2016

אם התעורר כנגד אדם חשד סביר למעורבות בביצוע עבירה פלילית, ניתן לעצור אותו לצורכי חקירה עוד לפני הגשת כתב אישום, ואם הוגש נגדו כתב אישום ניתן להחזיק אותו במעצר עד תום ההליכים. באילו נסיבות אפשר להשתחרר ממעצר?

רוח חדשה בטיפול צה"ל בעבירות שימוש בסמים ועבירות קלות אחרות

עו"ד אבי פינרסקי, 21/12/2016

מה כולל השינוי במדיניות צה"ל בכל הנוגע לעבירות קלות כמו שימוש בסמים קלים בנסיבות אזרחיות?

מתן שוחד לעובד ציבור זר – מה הדין הפלילי?

LawGuide, 20/12/2016

כתב אישום תקדימי הוגש לאחרונה נגד חברה ישראלית בגין תשלום שוחד לעובד ציבור בכיר באפריקה לשם קידום ענייניה העסקיים

דיווח לא נכון לרשות להלבנת הון – מה הדין הפלילי?

LawGuide, 18/12/2016

דיווח לא נכון לרשות להלבנת הון מהווה עבירה פלילית חמורה שדינה שבע עד עשר שנות מאסר לצד קנס כספי גבוה

עבירה צבאית שעניינה חריגה מסמכות: כל מה שמפקד וחייל צריכים לדעת

עורך דין צבאי אלדד פלד, 18/12/2016

מהי חריגה מסמכות בצבא?

מהי התחייבות כספית להימנע מעבירה פלילית?

LawGuide, 15/12/2016

בית המשפט מוסמך להטיל על נאשם בפלילים התחייבות להימנע מעבירה במשך תקופה קצובה, במקרה שההתחייבות תופר, יהיה על הנאשם לשלם סכום כסף לטובת אוצר המדינה

אי הרשעה בעבירות סמים: באילו מקרים?

LawGuide, 14/12/2016

לאחרונה המליצה הרשות למלחמה בסמים לוועדת הסמים בכנסת שלא להפליל אזרחים בגין שימוש עצמי של קנאביס, עד כמות מרבית של 25 גרם. נכון להיום צריכה עצמית של סמים קלים עדיין עלולה להוביל לפתיחת תיק פלילי, כתב אישום והרשעה פלילית. באילו נסיבות ניתן לסיים את האישום ללא הרשעה פלילית?

האם ניתן להרשיע נאשם שביצע עבירות מין תוך שימוש בסם האונס?

עורך דין שי וולשטיין, 14/12/2016

בימים האחרונים, נחשפה בתקשורת דמותו של אלון קסטיאל אשר נעצר בגין חשד לעבירות מין שביצע, כאשר החשד הוא כי עשה שימוש כנגד הקורבנות ב"סם האונס". זו לא הפעם הראשונה שבה אנו שומעים על אירוע כזה. בתקשורת כבר נחשפו מספר אירועים דומים שבהם נעשה שימוש ב"סמי האונס". כאן נשאלת השאלה, האם המשטרה והפרקליטות יכולים להביא תיק שיש בו חשדות כאלה, לכדי הרשעה?

רישום פלילי בצבא: כיצד עבירה בצבא משליכה על האזרחות?

LawGuide, 13/12/2016

האם כל הרשעה בעבירה שבוצעה במסגרת השירות הצבאי גוררת רישום פלילי במשטרה? מהן השלכותיו של הרישום הפלילי אחרי השחרור מצה"ל? מהו רישום פלילי מופחת לחיילים? וכיצד אפשר לקצר את משך הרישום הפלילי?

מהי הטרדה באמצעות מתקן בזק ומה העונש הקבוע בחוק?

LawGuide, 12/12/2016

הטרדה באמצעות מתקן תקשורת, כמו טלפון סלולרי, מחשב וכדומה, באופן שיש בו כדי לפגוע, להפחיד או ליצור חרדה אצל הצד השני, מהווה עבירה פלילית שהעונש המרבי בגינה הוא שלוש שנות מאסר

האם התחזות לרופא היא עבירה פלילית שדינה מאסר?

LawGuide, 08/12/2016

התחזות לבעלי מקצוע מסוימים כגון רופא, פסיכולוג, טייס או עורך דין, מהווה עבירה פלילית לפי חוק העונשין, אשר אוסר על הצגה עצמית כאדם אחר באופן שקרי ובמטרה להונות. אדם המורשע בעבירת התחזות, דינו מאסר בפועל לתקופה שיכולה להגיע עד חמש שנים. באילו מקרים התחזות לאדם אחר מהווה עבירה על החוק?

מהי הרצת מניות ומהו העונש המקסימלי בגינה?

LawGuide, 05/12/2016

משפט הרצת המניות של איש העסקים נוחי דנקנר הסתיים בהרשעתו בהרצת מניות בתקופה שבה עמד בראש אי.די.בי, והוא ירצה מאסר בפועל לתקופה של שנתיים בהתאם לגזר הדין שניתן בעניינו בבית המשפט המחוזי. מהי עבירת הרצת מניות וכיצד היא מבוצעת? מהם העונשים המקסימליים בגין עבירות בניירות ערך?

מחיקת רישום פלילי על עבירות סמים: באילו מקרים?

LawGuide, 04/12/2016

גם אנשים נורמטיביים שמעדו באופן חד פעמי, מעולם לא הורשעו בפלילים או נתפסו עם סמים קלים לצריכה עצמית, מחזיקים ברישום משטרתי או ברישום פלילי שעלולים לפגוע באפשרויות התעסוקה שלהם ובשמם הטוב. באילו דרכים אפשר לבטל רישום פלילי עקב עבירות סמים?

בעילה תוך ניצול יחסי מרות בעבודה – מה הדין הפלילי?

LawGuide, 01/12/2016

על פי הסדר הטיעון המתגבש בימים אלה נגד תא"ל אופק בוכריס, הקצין הבכיר שהואשם באונס, מעשי סדום ומעשים מגונים בקצינה וחיילת ששירתו תחתיו, יודה בעבירה של בעילה אסורה בהסכמה ולא ירצה עונש מאסר, אלא יורד בדרגה

יש לך משהו בכיסים? הכול אודות חיפוש גופני

עו"ד שני אלקובי, 30/11/2016

חיפוש גופני הוא אחת מהפעולות אשר פוגעות באופן משמעותי בפרטיות האדם. על כן, נקבעו בחוק ובפסיקה שורה של פרמטרים אשר נועדו להבטיח כי חיפוש גופני ייערך תוך פגיעה מינימלית בפרטיות

האם ניתן לקצר תקופת "רישום פלילי" שנרשם לפני השירות הצבאי?

דנה נוף עו"ד, 27/11/2016

מהן השלכותיו של הרישום הפלילי על הגיוס לצה"ל?

מי? מה? מתי? כל השירותים שנותן עורך דין צבאי

דנה נוף עו"ד, 21/11/2016

עו"ד צבאי עוסק בתחום הדין הצבאי ובמתן שירותי ייעוץ וייצוג משפטי למועמדים לשירות ביטחון, לחיילים בשירות חובה, שירות קבע ובמילואים. ברוב המקרים, לעורך דין צבאי יש רקע של שירות בפרקליטות הצבאית אשר לאורך השירות הצבאי רכש את הידע והניסיון הנדרש בכל הנוגע לניהול הליכים משפטיים במערכת הצבאית

מהי משמעות זיכוי מחמת הספק?

LawGuide, 16/11/2016

כדי להרשיע נאשם בפלילים יש להוכיח אשמה ואחריות פלילית מעבר לספק סביר, באמצאות ראיות, עדויות והוכחות שונות. כאשר קיים סיכוי שהנאשם לא ביצע את העבירה הוא יזוכה מאשמה מחמת הספק

שוחד והפרת אמונים: כיצד ייענש עובד ציבור שלקח שוחד?

LawGuide, 15/11/2016

לא פעם מוגשים כתבי אישום פליליים כנגד עובדי ציבור בכירים בגין לקיחת שוחד או טובות הנאה אחרות במסגרת תפקידם, כאשר לעבירת השוחד נלוות גם עבירות מרמה והפרת אמון הציבור. מהי מדיניות הענישה ומהם העונשים המקסימליים בגין התנהגות פסולה של עובדי ציבור?

מה הדין הפלילי על תקיפה סתם?

LawGuide, 15/11/2016

תקיפה סתם היא תקיפה ללא גרימת חבלה או סימן על הגוף ויכולה להיות גם יריקה ואפילו ליטוף בניגוד לרצונו של האחר. העונש המרבי על עבירה של תקיפת סתם הוא מאסר למשך שנתיים

מה צפוי לי בחקירת מצ"ח?

עו"ד אבי פינרסקי, 15/11/2016

חיילים רבים, לרבות קצינים ונגדים בכירים, מזומנים לחקירות מצ"ח מדי שנה. רבים מהם נחקרים כחשודים באזהרה, כלומר חקירה שיכולה להוביל לכתב אישום בבית הדין הצבאי, שהוא בית משפט פלילי לכל דבר ועניין

עבירות בניירות ערך: מה העונש על עבירות בשוק ההון?

LawGuide, 14/11/2016

עבירות פליליות בשוק ההון הכוללות שימוש במידע פנים, הטעיית משקיעים, הרצת מניות ואי מסירת מידע מהותי, עלולות להוביל לחקירה ברשות ניירות ערך והגשת כתב אישום פלילי. מי שמורשע בעבירות על חוק ניירות ערך ישלם קנסות כבדים ועלול להישלח למאסר לתקופה ארוכה

מצ"ח מחטטת לכם בטלפון: עד מתי?

עו"ד יובל קגן, 14/11/2016

לאחרונה קבע בית הדין הצבאי לערעורים בהחלטה עקרונית, שסמכויות חוקרי מצ"ח (המשטרה הצבאית החוקרת) בכל הנוגע לחיפושים בטלפון החכמים של נחקרים יוגבלו כך שחיפוש "מעמיק" יוכל להתבצע אך ורק בהתאם לצו חיפוש מטעם בית משפט, ולא יהיה די בכך שהנחקר הסכים לעריכת החיפוש

מהי הטרדה מינית במשפחה ומתי חלה התיישנות על העבירה?

LawGuide, 09/11/2016

כיצד מגדיר החוק הטרדה מינית בתוך המשפחה, כיצד נקבעת הענישה בגין פגיעה מינית בילדים על ידי קרוב משפחה, ומתי חלה התיישנות על עבירות מין בקטינים?

כיצד נקטין את האפשרות להרשעת חפים מפשע במשפט פלילי?

עורך דין לירן אוחיון, 08/11/2016

איך ניתן לצמצם את הסיכון להרשעה פלילית ולהקטין את התופעה של הרשעת אנשים חפים מפשע?

מהו רישום משטרתי וכיצד מבטלים אותו?

LawGuide, 07/11/2016

מהן ההשלכות של רישום משטרתי ובמה הוא שונה מרישום פלילי? האם יש דרך למחיקת רישום משטרתי בשל חלוף הזמן?

מהו כתב אישום פלילי ואיך מתמודדים איתו?

LawGuide, 03/11/2016

הליך פלילי מתחיל בהגשת כתב אישום בגין ביצוע עבירות פליליות אל בית המשפט, בדרך כלל על ידי פרקליטות המדינה. באילו נסיבות מוגש כתב אישום נגד אדם החשוד בביצוע עבירה פלילית, מה הוא כולל וכיצד צריך לנהוג במקרה של הגשת כתב אישום?

הפרת צו איסור פרסום בעידן האינטרנט

LawGuide, 02/11/2016

צו איסור פרסום יכול להינתן במגוון רחב של מקרים: כדי למנוע פגיעה בחקירה משטרתית, כאשר תיתכן פגיעה באינטרסים של הציבור, בביטחון המדינה, או כאשר מדובר במידע שפרסומו עלול לסכן חיי אדם או לפגוע בשמו הטוב

הימורים באינטרנט: מה מותר ומה נחשב עבירה פלילית?

LawGuide, 01/11/2016

מה קובע חוק העונשין לגבי הימורים באינטרנט? האם אזרח ישראלי יכול להמר באתר המופעל בשרת של מדינה זרה מבלי לעבור החוק? ומה העונש בגין הפעלת אתר הימורים?

רישום פלילי של קטינים – מתי ניתן למחוק את הרישום?

LawGuide, 01/11/2016

קיימים הבדלים בחוק לגבי רישום פלילי של קטינים לעומת רישום פלילי של בגירים, הנוגעים בעיקר לתקופות ההתיישנות ומחיקת הרישום לאחר ההרשעה ולמידת חשיפתו של התיק

זומנתם לחקירה משטרתית? יש כמה דברים שאתם חייבים לדעת

עו"ד שני אלקובי, 30/10/2016

כל אחד עשוי למצוא עצמו בחקירה משטרתית. מדובר במעמד מלחיץ ולא נעים ולכל מילה שתאמרו עשויות להיות השלכות. עם זאת, קיימים מספר כללים אשר יסייעו לכם לצלוח חקירה תחת אזהרה במינימום נזק

זיוף מסמכים: מה העונש על זיוף למטרת הונאה או מרמה?

LawGuide, 30/10/2016

זיוף מסמכים רשמיים, שטרות, חתימות, חוזים, חפצי ערך, תלושי שכר ועוד: מדובר בעבירה פלילית מהחמורות ביותר הקיימות בחוק העונשין. מהי הענישה בגין זיוף תעודות ומסמכים?

דמי שתיקה: באילו מקרים מותר לשלם דמי שתיקה?

LawGuide, 26/10/2016

דמי שתיקה משולמים בדרך כלל כדי להעלים עין מעבירות על החוק וכדי להימנע מחשיפת פרשיות ושחיתויות שונות, אולם במקרים מסוימים דמי שתיקה יכולים לשמש כהסדר פשרה מחוץ לכותלי בית המשפט

מחיקת רישום פלילי ללא הרשעה – כיצד ניתן למחוק רישום פלילי?

LawGuide, 25/10/2016

רישום פלילי מתעד את עברו של החשוד בפלילים וכולל הרשעות קודמות, צווים ללא הרשעה והחלטות שהתקבלו על ידי בית המשפט. מחיקת הרישום מאפשרת לפתוח דף חדש ונקי מפלילים

הסדרת מעמד "בני מהגרים" בצבא באמצעות עו"ד צבאי

דנה נוף עו"ד, 19/10/2016

מה מסתתר מאחורי הצירוף "בן מהגרים" ומהי החשיבות בהליך הסדרת מעמד בני מהגרים? כיצד אפשר לעשות זאת?

עבירת אינוס במסגרת טיפול נפשי או פיזי – מה הדין הפלילי?

LawGuide, 13/10/2016

כאשר מטפל מקיים יחסי מין עם מטופלת הוא עובר על החוק ומבצע עבירת אינוס, גם אם המטופלת נתנה לכך את הסכמתה מכיוון שאין מדובר בהסכמה חופשית

מתי ובאילו מקרים חשוב להיעזר בעורך דין צבאי?

דנה נוף עו"ד, 13/10/2016

מתי לשכור את שירותיו של עורך דין צבאי-פלילי ומה חשוב לדעת על ההליך הפלילי המתנהל במסגרת המערכת הצבאית?

עסקת טיעון בהליך פלילי בבית דין צבאי

עורך דין צבאי אלדד פלד, 10/10/2016

מהי עסקת טיעון והאם כדאי לנאשם בבית דין צבאי להסכים להסדר זה?

חזרה מהודאה באשמה בהליך פלילי – מה המשמעות?

LawGuide, 09/10/2016

נאשם שהודה בביצוע עבירה פלילית רשאי לחזור בו מהודאתו בכל שלבי המשפט, גם לאחר הכרעת הדין, אולם רק מקרים מיוחדים יתקבלו, לאחר שבית המשפט ישתכנע כי יש טעם לפתוח דיון מחודש

החזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית – מה העונש?

LawGuide, 29/09/2016

כאשר אדם נתפס עם כמות גדולה של סמים, הוא עלול להיות מורשע בעבירה של החזקת סמים מסוכנים שלא לצריכה עצמית, וצפוי לעונש של עד 20 שנות מאסר, בעוד שהעונש המרבי על החזקה לצריכה עצמית הוא שלוש שנות מאסר

חשיפת שמות בעבירות מין

עו"ד רפאל גרוס, 28/09/2016

חובה לחשוף את שם המתלוננת או לפחות להסתיר את שם הנאשם

החזקת חומר תועבה: מה העונש על צפייה בפורנו בהשתתפות קטינים?

LawGuide, 21/09/2016

החזקת תמונות וסרטים בעלי אופי מיני פדופילי נחשבת לעבירת עוון חמורה, שהעונש בגינה הוא שנת מאסר. תכלית האיסור על החזקת חומר תועבה היא מיגור התופעה של ניצול קטינים בתעשיית הפורנו

הפצת תמונות עירום: עבירה פלילית שדינה מאסר בפועל

LawGuide, 19/09/2016

על פי חוק, הפצת סרטונים מיניים או תמונות אינטימיות ברשת ללא אישור מהווה פגיעה בפרטיות והטרדה מינית. כל אדם המפיץ תמונות חושפניות בוואטסאפ או בסקייפ ללא רשות, מסתכן במאסר לפרק זמן ממושך שיכול להגיע עד חמש שנים

מה המשמעות של הודאה באשמה בחקירה?

עו"ד אבי פינרסקי, 19/09/2016

חקירה משטרתית (בין אם במשטרה, במשטרה הצבאית החוקרת, ברשות ההגבלים העסקיים, במס הכנסה או בכל מקום אחר) היא סיטואציה מאוד מלחיצה. רובנו לא עבריינים "מקצועיים", והרבה מאוד מהנחקרים ייחקרו בתיק אחד כל חייהם

התחזות ברשת: מתי התחזות לאדם אחר היא עבירה פלילית?

LawGuide, 18/09/2016

האם זהות בדויה או שקרית ברשת מהווה התחזות האסורה על פי חוק העונשין? מהן ההשלכות הפליליות של התחזות לאדם אחר באינטרנט, בפייסבוק וברשתות החברתיות?

החזקת אגרופן או סכין למטרה לא כשרה - מה הדין הפלילי?

LawGuide, 14/09/2016

חוק העונשין אוסר על החזקת סכין, אולר ואגרופן מחוץ לבית. אדם שנמצא מחזיק בכליו סכין שלא כדין צפוי לעונש של עד חמש שנות מאסר

גיל אחריות פלילית: מאיזה גיל אפשר לעצור קטין?

LawGuide, 08/09/2016

איך מתייחסות מערכות המשפט ורשויות האכיפה לעבריינות נוער, מה הענישה על עבירות המבוצעות על ידי קטין מתחת גיל 18, מאיזה גיל נושא קטין באחריות פלילית ומהן זכויותיו בחקירה משטרתית?

שימוש בלתי חוקי בנשק: כל מה שחייל צריך לדעת

עורך דין צבאי אלדד פלד, 05/09/2016

מהי הענישה לחייל המואשם בשימוש לא חוקי בנשק?

התביעה המשטרתית בישראל: צעד קדימה שניים אחורה

עורך דין לירן אוחיון, 31/08/2016

יחידות התביעה המשטרתיות מנהלות את מרבית התיקים הפליליים בישראל. לשם המחשה, התביעה המשטרתית מגישה כיום כ-85 אחוז לערך מכתבי האישום. במצב דברים האמור, ברור לכולם כי האינטרס במקצועיותה, הגינותה ועצמאות שיקול דעתה של התביעה המשטרתית, הוא ערך עליון. כיצד הנחיית המפכ"ל החדשה עלולה לפגוע בשיקול דעתה העצמאי?

הטרדה מינית בסנאפצ'ט ובפייסבוק – מה העונש?

LawGuide, 31/08/2016

אדם שמפיץ תמונות מיניות בסנאפצ'ט ובפייסבוק ללא רשות המצולם, עובר עבירה של הטרדה מינית, וצפוי לעונש של עד חמש שנות מאסר

מעמדם של הטוענים לזכות במשפט

עורך דין שי וולשטיין, 28/08/2016

מיהו הטוען לזכות? מהן זכויותיו? האם לציבור יש זכות לטעון בעניין כלשהו למרות שאינו חלק מההליך הפלילי?

האם התייעצות עם עורך דין בחקירת משטרה או מצ"ח מחשידה אותי?

עו"ד אבי פינרסקי, 23/08/2016

על חשיבותה של התייעצות משפטית במסגרת חקירה משטרתית

ההגנה הנכונה ביותר בעבירות מין

עו"ד רפאל גרוס, 07/08/2016

על חוות דעת פסיכיאטרית נוגדת

עבירות המתה בצבא: כל מה שחייל צריך לדעת

עורך דין צבאי אלדד פלד, 04/08/2016

מה שעל כל מפקד וחייל להכיר בנושא עבירות ההמתה בצבא

יועץ בחקירה פלילית או על חקירה פלילית

אגמי כהן סבג ושות` - משרד עו"ד, 31/07/2016

מה חשיבות ההיוועצות עם עורך דין בחקירה פלילית?

האם מותר למעסיק לבקש תעודת יושר?

עורך דין, אלון שליכטר, 10/07/2016

תעודת יושר, תדפיס גיליון הרישום הפלילי, הינו אישי לכל אדם, ורק על פי החוק ניתן לאדם או גוף אחר לעיין בו. האם מעסיקים רשאים לדרוש תעודת יושר?

הסתה בפייסבוק: מה העונש על הסתה ברשתות החברתיות?

LawGuide, 03/07/2016

פייסבוק ורשתות חברתיות אחרות מאפשרות להתבטא בחופשיות ובקלות. למרבה הצער הן גם משמשות כר פורה לגילויי גזענות והסתה לאלימות. מדובר בתופעה נרחבת וחמורה, בעיקר בשל התפוצה הרחבה של דברי ההסתה. מתי ההסתה ברשתות החברתיות נחשבת עבירה פלילית ומה העונש בגינה?

עבירות הכנה וקשר: מה העונש על קשירת קשר לביצוע פשע או עוון?

LawGuide, 29/06/2016

אדם שקשר קשר עם עבריין לפני שבוצעה עבירה פלילית, בכך שסיפק לו מידע או כסף, או הכין חומרי נפץ או מכשירים מסוכנים אחרים, צפוי לעונש של שבע שנות מאסר

אי בדיקת תושבי השטחים כעבירה פלילית

עו"ד רפאל גרוס, 29/06/2016

האם ניתן לדרוש מאזרחים רגילים לבדוק היתר כניסה לישראל?

שכחת ילדים ברכב: עבירה פלילית או טעות טרגית?

LawGuide, 28/06/2016

למרבה הצער, מספר הילדים שנשכחים ברכב בחודשי הקיץ הלוהטים ונפגעים קשות גבוה בצורה משמעותית מתקופות אחרות. השארת ילד ללא השגחה היא עבירה פלילית, ובמקרים מסוימים המדינה מעמידה לדין פלילי בגין גרימת מוות ברשלנות, אולם לא נהוג להעמיד לדין הורים שילדיהם מתו כתוצאה מאירוע טרגי זה

גילוי בהפרת חובה: מה העונש הצפוי לעובד ציבור בגין מסירת מידע מסווג?

LawGuide, 28/06/2016

עובד ציבור שעובד בשירות המדינה מחויב לשמור על סודיות, ואינו רשאי למסור מידע או חלק ממידע שאליו נחשף מתוקף תפקידו. עובד העובר על החוק צפוי לשלוש שנות מאסר

מאסר עולם: כמה שנים נמשך מאסר עולם ומתי ניתן לקבל חנינה?

LawGuide, 27/06/2016

הרף המינימלי של עונש מאסר עולם הוא 30 שנים. אסיר שנידון למאסר עולם רשאי לבקש חנינה מנשיא המדינה רק לאחר שריצה לפחות שבע שנים בכלא

עבירות אלימות בצבא: כל מה שחייל צריך לדעת

עורך דין צבאי אלדד פלד, 27/06/2016

אלימות בצבא אסורה באיסור חמור, אולם המציאות מורכבת. לכן חשוב שכל חייל יכיר את החוק על בוריו

התחזות כעובד ציבור: מה העונש על התחזות לעובד ציבור?

LawGuide, 26/06/2016

התחזות כעובד ציבור, כמו לבישת מדי שוטר, אסורה על פי החוק. כדי להרשיע חשוד בעבירה זו, יש להוכיח כי הוא ביצע פעולה כלשהי הקשורה לתפקיד, כמו כיוון התנועה, או חקירת אזרחים

הפסקת הריון: מה העונש על הפלה לא חוקית על פי הדין הפלילי?

LawGuide, 23/06/2016

ביצוע הפלה שלא באישור ועדה מוסמכת להפסקת הריון עשוי להוות עבירה פלילית לפי חוק העונשין. רופא שביצע הפלה ללא אישור כדין צפוי לחמש שנות מאסר

פרסום תועבה: מה הדין הפלילי על פרסום פורנוגרפיית קטינים?

LawGuide, 22/06/2016

לאחרונה נחשף כי מייקל ג'קסון החזיק בביתו אוסף נרחב של חומרים פורנוגרפיים. חוק העונשין בישראל אוסר על פרסום והצגת חומרי תועבה, וקובע עונשי מאסר של שנה עד עשר שנים בהתאם לחומרת העבירה

עבירות סמים בצה"ל: מה העונש?

LawGuide, 21/06/2016

אמנם המערכת המשפטית האזרחית מתייחסת בסלחנות מסוימת כלפי עבירות הנוגעות לשימוש עצמי או צריכה עצמית של סמים קלים, אך המדיניות של צה"ל כלפי חיילים הנתפסים בביצוע עבירות סמים במהלך השירות הצבאי חמורה. מהי הענישה בגין שימוש בסמים בצבא ומהן ההשלכות על האזרחות?

מעשה מגונה: מה העונש הצפוי על עבירה פלילית של מעשה מגונה?

LawGuide, 20/06/2016

מעשה מגונה הוא מעשה שבוצע לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיניים, ללא הסכמת הצד השני. מדובר בהגדרה רחבה של מעשים בעלי אופי מיני כמו נגיעה באיברים אינטימיים, אוננות, חשיפת איברי מין בציבור ועוד

דילמת האסיר: להילחם על חפות או להגיע להסדר טיעון?

עו"ד שני אלקובי, 19/06/2016

האם שווה להילחם על חפות במשפט פלילי?

מעשה סדום: מה הדין הפלילי על מעשה סדום?

LawGuide, 19/06/2016

יחסי מין אנאליים או אוראליים שנעשו ללא הסכמה, מהווים עבירה פלילית של מעשה סדום. העונש בגין העבירה נע בין 3 עד 20 שנות מאסר בפועל

לדוגמה: דיני עבודה, נזקי גוף ותאונות
לדוגמה: מרכז, דרום

ייעוץ משפטי ללא התחייבות

   

נעים להכיר

עו"ד חגית רייזמן-אבודרהם
053-9428412
פלילי
עו"ד רועי ברומר
053-7933126
דיני משפחה, גישור ובוררות
עו"ד ומגשר יעקב אברמוביץ
053-7931313
דיני עבודה
פרי מרקו - עורך דין
053-9429019
הוצאה לפועל
דוד סער, משרד עו"ד
053-9428975
דיני משפחה, דיני עבודה
עו"ד גילה פרין
053-9377933
דיני משפחה, מקרקעין נדל"ן

הודעות אחרונות מהפורום

החזר כספי על החודשיים הנוספים

שירה לוי | לפני 13 דקות | צרכנות ותביעות קטנות

מה התהליך במכון לבטיחות בדרכים?

סופר דודו | לפני 22 דקות | המכון הרפואי

ביטול נישואין בפלורידה עם יהודי

עו"ד מיכל כהן | לפני 39 דקות | דיני משפחה בארהב

התנהלות מול עובד בחצי משרה

מור | לפני 48 דקות | דיני עבודה

באיזה אופן נפגע רכושי וערך הדירה שלי?

רון | לפני 50 דקות | תביעת ביטוח

בירור זכאות לפנסיה מרומניה

סורין- | לפני 1 שעות, 0 דקות | אזרחות רומנית | רומניה

עורכי דין לפי תחום או עיר

apps iphone android

זכויותיו של עובד בקבלת תשלום על שעות נוספות הסדרת מעמד לבני זוג מעורבים - הכיצד?

פייסבוק

עו"ד דותן לינדנברג

תאונות דרכים ועבודה, רשלנות רפואית, תביעות ביטוח

053-9428574

דוד סער, משרד עו"ד

עוסק בתביעות נזקי גוף, דיני עבודה, ביטוח, פנסיה

053-9428975

שטובר & טולדנו

מעל ל-97% הצלחה בתביעות בתחום הרשלנות רפואית ונזקי גוף

053-9428385

אריק שלו ושות`, עורכי דין

דיני עבודה, ייצוג עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי ונזקי גוף.

053-9377919

אחיאל הלוי משרד עו"ד, מגשר, בורר ונוטריון

מחיקת חובות, צוואה, ירושה, מקרקעין, דיני מושבים, הוצאה לפועל

053-7101189

אלינור ברגר משרד עורכי דין וגישור

המשרד עוסק בדיני משפחה, גירושין וגישור משפחתי. ניסיון רב בתחום

053-7101865

עו"ד ינון ברקאי

ניסיון עשיר במקרקעין, תמ"א 38, משפט אזרחי, הוצל"פ ולשון הרע

053-9386751

עודד פרץ ושות`

בית משפט, נדל"ן, חוזים, נזיקין, דיבה, דיני עבודה ומשפחה

053-9428566

משרד עו"ד שלמה כ"ץ

עוסק במעמד האישי, דיני משפחה גישור ופשיטת רגל

053-9377890

עו"ד רועי ברומר

משרדנו עוסק בתחומי דיני משפחה על כל אופניו בדגש על זכויות הילד ומזונות

053-7933126

לנציאנו, פרייז ושות`

עוסקים בנזקי גוף, תאונות דרכים, ביטוח לאומי ועוד..

053-9428442

פרי מרקו - עורך דין

פשיטת רגל, מחיקת חובות הוצאה לפועל ובנקים

053-9429019