עו"ד יעקב צימרינג
נדל"ן מסחרי והשקעות
עו"ד קרן זרקו זמיר
עבירות מס | מע"מ
משרד עו"ד פינקו - ברקן
אזרחות רומנית | רומניה
עו"ד ורו"ח קובי צרפתי
מיסוי בינלאומי ורילוקיישן
עו"ד שלום בר
פיצויי פיטורין
עו"ד נריה כהן
פינוי בינוי
עו"ד הראל סיל
נדלן באירופה | בודפשט
עו"ד דותן לינדנברג
רשלנות רפואית בלידה
עו"ד רבקה ניר
רישום קבלנים
עו"ד עומר יעקובוביץ
תאונת אופנוע | אופניים
עו"ד יוסי גנון
דיני מכרזים
עו"ד רונית אלאג'ם זיסמן
זכויות הגבר
ראשי » חוק ומשפט - Lawguide » משפט אזרחי

מפגע סביבתי ליד הבית? ניתן להגיש תביעה אזרחית נגד המזהם

LawGuide, 25/10/2017

החוק למניעת מפגעים סביבתיים מאפשר להגיש תביעה בגין זיהום אוויר, זיהום פסולת, זיהום שמקורו בחומרים מסוכנים, מפגעי רעש ומפגעים סביבתיים נוספים. מהם התנאים להגשת תביעה כנגד הגורמים המזהמים, ובאילו מקרים ניתן להוציא צווי מניעה ואף לקבל פיצויים?

ערעור על פסק בוררות: באילו מקרים?

LawGuide, 18/10/2017

הליך בוררות טעון הסכמה של שני הצדדים, ופסק הבוררות מחייב אותם כפסק דין שניתן בבית משפט. מתי ניתן לערער על פסק הבוררות, ומהן העילות שבגינן אפשר לפנות לבית המשפט בבקשה לתיקון החלטת הבורר?

הטרדה מינית מילולית: אילו מילים מהוות הטרדה מינית?

LawGuide, 18/10/2017

באילו מקרים כינויים, הערות, בדיחות והתבטאויות הכוללים תוכן מיני מהווים הפרה של החוק למניעת הטרדה מינית, מסווגים כעבירה פלילית ועוולה אזרחית, ועלולים להסתיים בתשלום פיצויים?

לשון הרע ופגיעה בפרטיות: מתי אפשר לתבוע פיצויים כפולים?

LawGuide, 08/10/2017

פרסום לשון הרע או הוצאת דיבה על אדם עלולים להיות כרוכים גם בהפרת פרטיותו. כיצד נקבעים הפיצויים במקרים אלו?

חוק הגנת הפרטיות: מתי צילום ברשות הרבים מהווה פגיעה בפרטיות?

LawGuide, 27/09/2017

חוק הגנת הפרטיות אוסר על צילום ופרסום תמונות ללא ידיעתו ואישורו של האדם המצולם. מה קובע החוק לגבי צילום במקומות ציבוריים, ובאילו מקרים ניתן להגיש תביעה בגין פגיעה בפרטיות?

מהו הסכם בוררות ומהו תוקפו המשפטי?

LawGuide, 26/09/2017

במסגרת הסכם בוררות קובעים הצדדים כי המחלוקות או הסכסוכים שעלולים להתגלע ביניהם בעתיד יוכרעו על ידי בורר ולא בבית המשפט. מתי כדאי לחתום על הסכם בוררות, אילו פרטים ניתן לכלול בו, והאם כדאי לקבוע מראש את זהותו של הבורר?

פגיעה בפרטיות: תביעה לפיצוי גם ללא הוכחת נזק

LawGuide, 18/09/2017

כיצד מגדיר חוק הגנת הפרטיות מהי פגיעה בפרטיות, ובאילו מקרים ניתן להגיש תביעה בבית המשפט ולקבל פיצויים גם ללא הוכחת נזק?

בוררות או בית משפט: איך פותרים סכסוכים משפטיים?

LawGuide, 13/09/2017

סכסוכים חוזיים, כספיים, מסחריים או אישיים ניתן לפתור בבית המשפט או במסגרת הליך בוררות. מהם ההבדלים העיקריים בין שני ההליכים ומה חייבים לדעת לפני שמחליטים באיזה הליך לבחור?

בוררות עסקית: כך פותרים מחלוקות עסקיות ללא בית משפט

LawGuide, 07/09/2017

אפשר לפתור סכסוכים על רקע עסקי לא רק בין כותלי בית המשפט, אלא גם באמצעות הליך בוררות, המהווה חלופה להכרעת הסכסוכים באופן זול יותר, מהיר ויעיל. מהם יתרונות הליך הבוררות ולמי הוא מתאים?

אימות חתימה נוטריוני: מתי הוא נדרש?

LawGuide, 06/09/2017

נוטריון יאמת חתימה על מסמך רק לאחר שבחן את אמיתות המסמך וזיהה את זהותו של החותם. אילו מסמכים דורשים אימות חתימה על ידי נוטריון, ומהי חשיבותו המשפטית של אימות החתימה הנוטריוני?

פגיעה בפרטיות באינטרנט: האם ניתן להגיש תביעת פיצויים?

LawGuide, 04/09/2017

אילו מקרים של חשיפת מידע אישי באינטרנט וברשתות החברתיות מהווים פגיעה בפרטיות, וכיצד הנפגע יכול לפעול להסרת המידע ולקבלת פיצויים בשל הנזק שנגרם לו?

לשון הרע נגד מורה: על הוצאת דיבה במערכת החינוך

LawGuide, 01/08/2017

התבטאויות פוגעניות ופומביות כנגד עובדי הוראה עלולות לגרום לנזק אדיר, להליכים משמעתיים כנגד המורה ואף לפגיעה בפרנסה ולפיטורין. באילו נסיבות מדובר בלשון הרע ומתי ניתן לתבוע פיצויים?

צו הרחקה לבן זוג: כיצד מרחיקים בן זוג מתעלל?

LawGuide, 26/07/2017

באילו נסיבות ניתן להרחיק את בן הזוג מהבית המשותף? כיצד מוציאים צו הרחקה, צו לניעת הטרדה מאיימת או צו הגנה גם במקרים של התעללות מילולית או נפשית?

עיכוב בטיסה? אפשר לתבוע פיצויים מחברת התעופה

LawGuide, 13/07/2017

האם כל דחייה בטיסה יכולה לזכות בפיצויים? האם ניתן לתבוע פיצוי במקרה שהטיסה עוכבה בשל תקלה טכנית? באילו מקרים חברת התעופה צריכה לשלם פיצויים על איחור בטיסה?

הוציאו אותי מקבוצת וואטסאפ, אפשר לתבוע על לשון הרע?

אומיאל פדידה חברת עורכי דין, 02/07/2017

הפעילות הענפה ברשתות החברתיות וההתכתבות באמצעות מסרונים, מהווים קרקע נרחבת להתבטאויות והתנהגויות חברתיות המעלות שאלות בנושא הוצאת דיבה ולשון הרע

חלופה חדשה לאפוטרופסות: מהו ייפוי כוח מתמשך?

זאב גולדוין עו"ד ונוטריון, 26/06/2017

כלי משפטי חדש, המאפשר לכם לקחת את האחריות לידיכם!

מתי רכילות מהווה עילה לתביעת לשון הרע?

LawGuide, 05/06/2017

רכילות מרושעת עלולה לפגוע באדם ברמה האישית בפני חבריו ואף ברמה הכלכלית, כאשר מדובר בהפצת מידע שלילי במקום העבודה. חוק איסור לשון הרע קובע מתי רכילות מהווה פגיעה ממשית המצדיקה תשלום פיצויים

כיצד ניתן לשפר את החיים? מלחמה במפגעים סביבתיים

איל עופר, משרד עורכי דין, 24/05/2017

מפגעי רעש הפוגעים באיכות החיים, מטרדי זיהום אויר וריח שעלולים להזיק לבריאות, מצבורי פסולת הפוגמים בנוף, מתקני קרינה או חשמל אשר הקרינה הנפלטת מהם עלולה לסכן את בריאותנו, מים מזוהמים ועוד. כל אלו מוגדרים בהתאם לחוק, כמפגעים סביבתיים שעל הגורם להם מוטלת החובה להסיר אותם

אכיפה סביבתית: כיצד אוכפות הרשויות המקומיות חוקים סביבתיים?

LawGuide, 04/05/2017

פקחים סביבתיים ברשויות המקומיות מוסמכים לנקוט הליכי אכיפה פליליים ולהטיל קנסות בסכומים משמעותיים בגין עבירות סביבתיות כגון יצירת מפגע רעש או מפגע ריח, אי שמירה על הניקיון ועוד. באילו נסיבות תתנהל חקירה פלילית ויוגש כתב אישום עקב הפרת חוקים סביבתיים, ומהם העונשים?

תביעה על הטרדה מינית: מהן זכויות נפגעי הטרדה מינית?

LawGuide, 08/03/2017

נפגעי ונפגעות הטרדה מינית יכולים להגיש תביעה אזרחית נגד המטריד, ובמקרים מסוימים כאשר ההטרדה התרחשה במקום העבודה גם לתבוע פיצויים מהמעסיק. ההליך האזרחי יכול להתנהל במקביל להליך הפלילי, ומאפשר לקבל פיצויים מבלי להוכיח את הנזק שנגרם

משפט סביבתי: מהו היתר רעלים ומתי ניתן לשלול אותו?

LawGuide, 26/02/2017

מיכל האמוניה בחיפה לא יוכל להמשיך לפעול ללא קבלת היתר רעלים מהמשרד להגנת הסביבה, ואילו המשרד החליט שלא לחדש את ההיתר לאחר שתוקפו יסתיים. מי צריך היתר רעלים, מהם התנאים להיתר רעלים, ומהי סמכותו של המשרד להגנת הסביבה לשלילת ההיתר?

מהו אישור נוטריוני ומתי הוא נדרש?

LawGuide, 23/02/2017

באילו מקרים יש צורך לקבל אישור נוטריוני, מהו תוקפו המשפטי של האישור הנוטריוני, ואילו מסמכים רשאי נוטריון לאשר?

ייעוץ משפטי חינם: רשימת הגופים המספקים מענה משפטי לציבור

LawGuide, 12/02/2017

מי זכאי לקבל ייעוץ משפטי ללא תשלום מהמדינה, ובאילו תנאים? אילו ארגונים נוספים בישראל מספקים ייעוץ משפטי בחינם? והיכן אפשר לקבל ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות ברשת?

כמה מילים על הסכם שכר טרחה בין עורך דין ללקוח

ליאת מנשקו עורכת דין מגשרת ונוטריון, 30/01/2017

מהם הדגשים לחתימה על הסכם שכר טרחה?

הטרדה מינית ברחוב: האם אפשר לתבוע פיצויים מהמטריד?

LawGuide, 22/01/2017

אלפי נשים ונערות נחשפות מדי יום להטרדה מינית כשהן צועדות ברחוב ובמרחבים ציבוריים אחרים, על ידי קריאות מיניות המכוונות אליהן, שריקות ומבטים, שליחת ידיים או התחככות. מה נחשב להטרדה מינית על פי חוק, מהן זכויות הנשים המוטרדות ברחוב, ובאילו מקרים ניתן להגיש תביעה אזרחית כנגד המטריד ולקבל פיצויים של עשרות אלפי שקלים?

מתי השלכת פסולת ברשות הרבים היא עבירה על החוק?

LawGuide, 13/12/2016

השלכת פסולת במקומות ציבוריים, למשל ברחוב או תוך כדי נסיעה ברכב, וכן השלכת פסולת בניין בשטחים פתוחים או בטבע, מהוות עבירות פליליות בהתאם לחוק שמירת הניקיון, אשר עלולות לגרור עונשים חמורים כגון קנסות גבוהים ובמקרים מסוימים אף מאסר

אחריות נושאי משרה בעירייה בנושאי איכות הסביבה

איל עופר, משרד עורכי דין, 11/12/2016

האם שתיקת המשרד להגנת הסביבה והסכמתו לסטייה מהוראות החוק מספיקה כי לחלץ מהרשעה פלילית בקשר עם הפעלת אתר פסולת של העירייה? מה הן חובות נושא משרה בעירייה בקשר עם עבירות סביבתיות?

מהו מפגע רעש ואיך מונעים רעש חזק או בלתי סביר?

LawGuide, 21/11/2016

חוק הרעש אוסר על גרימת רעש בלתי סביר או חזק אם הוא עלול להפריע לשכנים או להטריד את העוברים והשבים. מי אחראי לאכוף את החוק והתקנות ומה ניתן לעשות כשנתקלים ברעש סביבתי מאתרי בנייה, שכנים מרעישים, אזעקה מרכב, מערכות כריזה או רעש מזגנים?

סיכונים משפטיים בקשר עם פרסום דוח אחריות

איל עופר, משרד עורכי דין, 17/11/2016

האם פרסום דוח אחריות תאגידית עלול לסכן את התאגיד?

בית משפט לתביעות קטנות - כיצד להגיש תביעה קטנה?

LawGuide, 06/11/2016

תביעות על רקע סכסוכים אזרחיים בסכומים של עד 33,500 שקלים, ניתן להגיש לבית המשפט לתביעות קטנות. מדובר בהליך מהיר ופשוט שרשאי להגיש כל אדם בישראל

ניתן נגדך פסק דין במעמד צד אחד?

פרדל אבי, משרד עורכי דין, 12/09/2016

ייתכן שבית המשפט יורה על ביטול פסק הדין, עיכוב הליכי הוצאה לפועל ואף ביטולם

מהו ייפוי כוח נוטריוני ובאילו מקרים הוא נדרש?

LawGuide, 29/08/2016

חתימה על ייפוי כוח היא פעולה משפטית המתבצעת לצורך מתן הרשאה לפעול בשמו של אדם אחר. לא בכל מקרה צריך לחתום על ייפוי כוח בנוכחות עורך דין נוטריון, אך במצבים מסוימים החוק דורש זאת. מהו ייפוי כוח נוטריוני כללי ולמה צריך ייפוי כוח נוטריוני בעסקאות נדל"ן?

קבלת צו הרחקה: באילו מקרים?

LawGuide, 25/08/2016

צו הרחקה נועד למנוע מקרים של אלימות או הטרדה מאיימת בתוך המשפחה, בין שכנים, בקרב בעלי עסקים או בנסיבות אחרות שבמסגרתן יש צורך להגן על קורבן האיומים או ההטרדות. באילו מקרים צריך לבקש צו הרחקה מבית המשפט, ואיך מתמודדים עם בקשה קנטרנית להוצאת צו הרחקה?

סלמונלה בקורנפלקס: תביעה ייצוגית לפיצוי על הטעיית הצרכן

LawGuide, 04/08/2016

מהן זכויות הצרכנים עקב הסתרת הזיהום בקורנפלקס של תלמה על ידי חברת יוניליוור? האם שיווק המוצרים מבלי לדווח לצרכנים על החשש לזיהום וחיידקי סלמונלה מהווה הטעייה צרכנית? האם הצרכנים יכולים לתבוע פיצויים?

תביעה ייצוגית: האם משחק ההימורים "ווינר" מנוהל בהגינות?

רונן לפיד - משרד עורכי דין , 03/07/2016

האם משחק ההימורים היומי "ווינר" מנוהל בהגינות, או במניפולטיביות המתעתעת במשתתפים, ב-1,500 תחנות ה"טוטו" ברחבי הארץ?

כספים אבודים: איתור קופות גמל וקרנות פנסיה נשכחות

LawGuide, 20/06/2016

מיליארדי שקלים אבודים נמצאים בקרנות פנסיה נשכחות ובקופות גמל לא פעילות, אשר איש אינו דורש. איך ניתן לבדוק אם גם לכם יש כספים אבודים שאינכם יודעים עליהם, כיצד ניתן לאתר אותם ומה צריך לעשות עם קופות לא פעילות?

תביעת פיצויים בשל הטרדה מינית

אליס שמאי עורכת דין, 26/05/2016

מי שהוטרדה מינית במקום עבודתה או במהלך שירותה הצבאי, נכנסת לעיתים למערבולת רגשות ולא תמיד מודעת לאפשרויות המשפטיות אשר מקנה לה החוק

8 דברים שלא ידעתם על דיני איכות הסביבה

LawGuide, 25/05/2016

תחום המשפט הסביבתי הולך ומתפתח, ומתבצעת יותר ויותר אכיפה מטעם המשרד להגנת הסביבה כנגד עסקים או רשויות עירוניות המבצעים עבירות סביבתיות. מפעלים מזהמים, חשיפה לחומרים מסוכנים בעבודה, מפגעי ריח ליד הבית, זיהום אוויר ועוד: באילו תקנים צריך לעמוד ואיך ניתן לפעול כנגד מפגעים סביבתיים?

חשיבותו של כתב הגנה בתביעה בסדר דין מהיר

שחר & שחר - משרד עורכי דין, 14/04/2016

תביעה שהגישה חברת ביטוח נגד דיירי בית משותף בגין נזק שנגרם לרכב שנפל עליו עץ, נדחתה ביחס לדיירים שהגישו כתב הגנה בלבד

האתגר הטכנולוגי והמשפטי בשיקום קרקעות מזוהמות בישראל

איל עופר, משרד עורכי דין, 14/03/2016

בישראל 23,000 (!) אתרים החשודים כמכילים קרקע מזוהמת, רבים מהם באזורי ביקוש ובקרבת אזורי מגורים

הצעת החוק להגדלת הפיצוי בתביעות לשון הרע

סביר ושות` משרד עורכי דין, 08/03/2016

מה כוללת הצעת החוק להגדלת הפיצוי בתביעות לשון הרע?

לשון הרע וההגנות בתביעת לשון הרע

סביר ושות` משרד עורכי דין, 07/03/2016

הגדרת לשון הרע ומתי ייחשב כלשון הרע

למה הפניה לגישור לא מפחיתה את העומס בבתי המשפט?

מיכאל רוזן עורכי דין, 06/03/2016

פעמים רבות שמענו כי כדי להפחית את העומס על בתי המשפט יש להפנות יותר תיקים לגישור; אולם בדיקה לעומק מראה כי בטווח הארוך פעולה זו עלולה דווקא להגביר את העומס על בתי המשפט ולא להפחיתו

חיפוש שווא של סמים? תביעת נזיקין נגד המשטרה

LawGuide, 02/02/2016

כל אשמתו של האזרח התמים הייתה שהתגורר באזור מוכה סמים בתל אביב. הוא עוכב והובא לתחנת המשטרה, שם בוצע חיפוש בכוח בכליו ובגופו, מבלי שלמשטרה היה חשד סביר שהוא מחזיק סמים

תביעה כספית נגד צלמת שאיבדה תמונות מאירוע משפחתי

LawGuide, 31/01/2016

הורים שחגגו לבנם ברית מילה, ביקשו לתעד את השמחה באמצעות שירותיה של צלמת מקצועית, אולם לאכזבתם הרבה התמונות לא הגיעו לידיהם בשל תקלה טכנית בכרטיס המצלמה

כמה פיצוי ישלם מועדון על אפליה בין נשים וגברים?

LawGuide, 26/01/2016

סכום הפיצויים שנקבע בגין גביית דמי כניסה כפולים עבור גברים יחסית לנשים במועדון הקונסטנטין בירושלים עמד על סך של 30 אלף שקלים. אך האם גביית מחיר גבוה יותר, בניגוד למניעת כניסה למועדון, מצדיקה את סכום הפיצויים הגבוה?

כל הדרכים להתמודד עם מפגעים סביבתיים

איל עופר, משרד עורכי דין, 19/01/2016

נתקלתם במפגע סביבתי ליד הבית או במקום העבודה? כך ניתן להילחם במפגעים סביבתיים בכלים משפטיים

פתח חשבון בנק במרמה על שם אחיו, וחויב לשלם

LawGuide, 14/01/2016

בבית המשפט התברר שבנק מזרחי טפחות צדק בטענתו שהנתבע פתח את חשבון הבנק תוך התחזות לאחיו, ולכן הוא חויב לשלם את יתרת החוב בחשבון על סך של 62 אלף שקלים

לשון הרע בגין פרסום כתבה על ביצים מקולקלות

LawGuide, 14/01/2016

בעקבות תלונת לקוח על רכישת ביצים מקולקלות ברשת מזון גדולה, התפרסמה כתבה שבה נמסר כי מקליפות הביצים הסרוחות בצבצו חלקים של אפרוחים מתים

ביטול פסק דין שנים לאחר שניתן

שחר & שחר - משרד עורכי דין, 13/01/2016

בית המשפט הורה לבטל פסק דין שניתן לפני כעשר שנים כנגד המבקש, וזאת אף שהמבקש קיבלו את כתב התביעה לידיו כדין

פשרה בייצוגית: 'גלובוס' תחלק כרטיסי כניסה לקולנוע

LawGuide, 11/01/2016

תביעות ייצוגיות שהוגשו כנגד רשת בתי הקולנוע בטענה שלא הציבה בבתי הקולנוע מתקני מי שתייה, הסתיימו באישור הסדרי פשרה שבמסגרתם תחלק הרשת כרטיסי קולנוע בשווי 150 אלף שקלים לעמותות שונות

קרא לעו"ד של אשתו נוכל, ונתבע על לשון הרע

LawGuide, 07/01/2016

במהלך הליך הגירושין של בני הזוג, הבעל כינה את עורך דינה של אשתו נוכל. עורך הדיון בתגובה תבע אותו על לשון הרע

הטעיה צרכנית? טבעול נתבעה בגין הכיתוב 'עם שמן זית'

LawGuide, 28/12/2015

סדרת סלטים אשר החברה משווקת מוצגת עם הכיתוב "עם שמן זית", ומכילה גם שמנים צמחיים אחרים באחוזים גבוהים יותר. נגד החברה הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית בעילה של הטעיית הצרכנים, אך בית המשפט חשב אחרת

נציג הוועד יפוצה על לשון הרע, בגלל מכתב בכניסה לבנין

LawGuide, 24/12/2015

נציג ועד הבית ואחת הדיירות בבניין בחיפה הגישו תביעות הדדיות זה כנגד זה, בטענה שנתלו כנגדם מכתבים בבניין המהווים לשון הרע. בדיקה גרפולוגית הוכיחה שהדיירת כתבה את המכתב, והיא חויבה בפיצויים

אולם יפצה על הפרת הסכם כי לא הפעיל תותח שלג

LawGuide, 22/12/2015

אירוע בת מצווה באולם אירועים בהרצליה הסתיים במפח נפש של אמה של הילדה, אשר הגישה תביעה כנגד האולם בגין הפרת ההסכם ביניהם

מתווה הגז: ההיבט הסביבתי-חברתי

איל עופר, משרד עורכי דין, 22/12/2015

האם קיים קשר בין איכות הסביבה לבין רווחה סוציאלית ותופעות של עוני?

תביעה ייצוגית נגד סופרלנד בגין אפליה נגד ערבים

LawGuide, 22/12/2015

בעקבות החלטת הנהלת פארק השעשועים סופרלנד לקיים הפרדה בין ימי פעילות של ערבים ויהודים, הגיש מורה תביעה ייצוגית בגין אפליה בשם כל בני המגזר הערבי

האם השוואת אדם למנהיג דאע"ש מהווה לשון הרע?

LawGuide, 17/12/2015

כומר העומד בראש עמותה לגיוס נוצרים לצבא, נחשף לפוסט שפרסם חבר מועצת שפרעם, שבו השווה אותו למנהיג דאע"ש. הכומר טען כי הפרסום נועד לפגוע בו ודרש פיצוי בגין עוולת לשון הרע

רכב השכרה נגנב - מי אחראי לשלם עבור הנזקים?

LawGuide, 16/12/2015

זוג נשוי ששכר רכב מחברת אלבר, דיווח כי אדם זר חטף מידי הבעל את המפתחות וגנב את הרכב. אולם מהחקירה עלה כי מי שנהג ברכב הוא בנם, שלא היה מורשה לנהוג בו, ואף הותיר את המפתחות בתוך רכב מונע ללא השגחה

פיצויים בגין ביטול חוזה שנסגר בעל פה לאירוע בר מצווה

LawGuide, 10/12/2015

מלון בטבריה ביטל באופן חד צדדי את אירוע בר המצווה המתוכנן, זאת לאחר שבין הצדדים נכרת הסכם בעל פה. ההורים דרשו פיצויים בגין עגמת הנפש אשר נגרמה להם כתוצאה מהביטול

תביעה אזרחית: פיצויים לאישה שהותקפה במונית שירות

LawGuide, 08/12/2015

האישה שהותקפה על לא עוול בכפה באופן קשה ואכזרי על ידי שלוש נשים במונית שירות, הגישה נגד התוקפות תביעה אזרחית לאחר שהורשעו בפלילים, ותקבל מהן פיצויים בסך של כ-278 אלף שקלים

מדוע חשוב לקבוע לוח זמנים לתרגום מסמכים משפטיים?

Tavor Translations, 07/12/2015

כתיבה ותרגום של מסמכים משפטיים אורכים זמן. כדי להימנע מראש מטעויות במסמכים עם חשיבות כה גדולה, הכרחי להקצות זמן מספק למלאכת התרגום

טענה שהשכן מאיים על בנה, ונתבעה על לשון הרע

LawGuide, 30/11/2015

במסגרת בקשה שהגישה השכנה לבית המשפט לצו למניעת הטרדה מאיימת כנגד השכן, היא טענה שהשכן איים ברצח על בנה בן התשע. בית המשפט נדרש להכריע בשאלה האם טענה שמועלית במסגרת כתבי בית דין יכולה להוות לשון הרע

הסדר בתביעה ייצוגית: מפעל בחיפה יסלק מפגע ריח

LawGuide, 25/11/2015

בתביעה ייצוגית שהוגשה כנגד חברת "שמן תעשיות" בגין מפגע ריח שיצר מפעלה באזור נמל חיפה, אושר הסדר פשרה שבמסגרתו התחייבה החברה לסלק את המפגע על ידי מתקן מיוחד להפחתת ריחות

עורך דין שלקוחו הוכר כניצול שואה תבע שכר טרחה נוסף

LawGuide, 18/11/2015

עורך דין שנלחם עבור יליד לוב להכרתו כניצול שואה, תבע לקבל ממנו שכר טרחה נוסף לאחר שזכה בערעור בבית המשפט וקיבל תגמולים רטרואקטיביים ממשרד האוצר

תביעה לפיצויים בגין השלכת פסולת בשטח פרטי

LawGuide, 17/11/2015

עובד במפעל למתכת נהג להשליך פסולת בתוך שטח פרטי של חברת השקעות בחיפה. לאחר שפינתה החברה את הפסולת, היא הגישה תביעה לתשלום פיצויים נגד המפעל

הקרב על הממליגה: לשון הרע בין מסעדות רומניות

LawGuide, 09/11/2015

בעל מסעדה רומנית בחיפה יפצה בעלת מסעדה רומנית מתחרה לאחר שהוכח כי הכפיש אותה בפני לקוחות, אך משום שהדברים נאמרו רק לאנשים ששלחה אליו כדי שדבריו יוקלטו, נקבע סכום פיצויים מתון בלבד

עוגמת נפש ולשון הרע: לוחם יפוצה בשל טעות המשטרה

LawGuide, 04/11/2015

שמו של לוחם בצבא קבע שורבב בטעות בחקירה משטרתית כחשוד בעבירות פליליות, ועקב כך רישיון הנשק שלו נשלל. רשלנות המשטרה גרמה לו עוגמת נפש ופגעה בשמו הטוב, והוא יקבל פיצויים מהמדינה

אלימות בכביש: למה נהג אוטובוס תקף נהג מונית?

LawGuide, 03/11/2015

נהג אוטובוס אשר נאלץ לעצור את הנסיעה משום שנהג המונית חסם את הכביש כשעצר להעלות נוסעת, החל בחילופי דברים שהתדרדרו במהרה לאירוע אלים. הוא ישלם פיצויים במסגרת תביעה אזרחית שהגיש נגדו נהג המונית

נומרולוג תבע תלמידה בגין הפרת זכויות יוצרים

LawGuide, 02/11/2015

נומרולוג שגילה כי אחת מתלמידותיו העתיקה ממנו הרצאות שלמות לתוך ספר שחיברה, בלא הסכמתו ומבלי לייחס את שמו בספר, הגיש תביעה בגין הפרת זכויות יוצרים

האם הכינויים "טינופת" ו"טמבלית" מהווים לשון הרע?

LawGuide, 29/10/2015

פגישה עסקית בין מנהל מכירות בכיר ומנהלת חשבונות התלהט והתדרדר עד להטחת גידופים ועלבונות זה בזה. האם המילים שנאמרו בלהט הוויכוח מהוות עילה לפיצויים בגין לשון הרע?

תביעה כספית נגד מפקח שרשם שעות עבודה פיקטיביות

LawGuide, 25/10/2015

מפקח על עובדי ניקיון גנב במשך 14 חודשים כספים מהמעסיקה, באמצעות רישום שעות עבודה פיקטיביות ודיווח על אנשים שכלל לא עבדו וקיבלו משכורת

מרגישים שהוטרדתם מינית? ייתכן שמגיע לכם פיצוי

עו"ד כרמי בוסתנאי, 20/10/2015

אחרי שהמדינה סערה בעקבות פרשת אלנבי 40, עלו לכותרות נושא ההטרדות המיניות, שאלת ההסכמה והפיצוי. אנחנו כאן כדי לעשות סדר

תביעה נגד חברת הסעות בגין רשלנות מקצועית

LawGuide, 20/10/2015

אוטובוס הסעות לחתונה הגיע באיחור של שעה, ועקב כך חלק מהמוזמנים התייאשו מלחכות בתחנה וחזרו לביתם במפח נפש

בית המשפט קבע: הכינוי "אייכמן" מהווה לשון הרע

LawGuide, 19/10/2015

מנהל בכיר ברשות ההגירה הגיש תביעה בגין עוולת לשון הרע נגד פעיל חברתי למען מבקשי מקלט, זאת לאחר שכינה אותו אייכמן ורוצח במסדרונות בית המשפט

עוגמת נפש ופיצוי כספי: המשטרה תפצה על אובדן סלולרי

LawGuide, 18/10/2015

גבר שעוכב לחקירה במשטרה בגין איומים ותקיפת בת זוגו, ביקש לקבל בחזרה את הטלפון הסלולרי שלו שנתפס כחלק מחומר החקירה. כשגילה שהמכשיר אבד, תבע את המשטרה לפיצוי כספי ופיצויים עבור פגיעה בפרטיות ועוגמת נפש

האם מגיע לאסיר פיצויים בגין עיכוב בשחרורו לחופשה?

LawGuide, 15/10/2015

אסיר שלא הורשה לצאת ללוויה של אחיו, קיבל אישור מבית משפט לצאת לטקס גילוי המצבה, אולם הוא שוחרר משערי הכלא באיחור ניכר והחמיץ את עיקר מטרתה של החופשה

אדם שנשפט ונאסר במקום העבריין יפוצה ב- 700 אלף שקל

LawGuide, 14/10/2015

אדם המכור לסמים הורשע בביצוע עבירות בנייה לא חוקית שביצע אדם אחר, ונאסר בטעות ושלא בצדק במשך כשנתיים וחצי, עקב רשלנות המדינה והעירייה

אפליה אסורה: בעל זקן לא הורשה להיכנס למועדון

LawGuide, 13/10/2015

מארחת במועדון השפיגל אסרה על אדם שומר מצוות להיכנס למועדון בשל זקנו, ואמרה לו לשוב בפעם הבאה כשהוא מגולח. המועדון יפצה אותו בגין אפליה אסורה

קצין משטרה יפצה נחקר בגין הוצאת לשון הרע

LawGuide, 11/10/2015

אדם שהועמד לדין בגין עבירות של הונאה וזיוף, הגיש תביעה נגד קצין בכיר במשטרה שהיה ממונה על חקירתו, בטענה כי לאחר שחרורו ממאסר, הקצין הכפיש את שמו בפני בת זוגו החדשה וגרם לפרידה

חדר המלון ביוון התגלה כאתר בניה, ישראייר תשלם פיצוי

LawGuide, 03/09/2015

משפחה שהזמינה נופש ברודוס מסוכנות נסיעות מטעם ישראייר גילתה בזעזוע שחדר המלון שלה עדיין בבניה, עם נקודות חשמל חשופות וכתמי דם במקלחת. האם ישראייר אחראית לפצות אותה על עוגמת הנפש?

עורך דין חויב בפיצוי ללקוח שישב בכלא בגלל רשלנותו

עו"ד אייל טל (א.טל-משרד עורכי דין ונוטריון), 01/09/2015

רשלנות מקצועית של עורך דין כלפי לקוחו תחייב אותו בתשלום פיצוי, כפי שקרה ללקוח שישב 93 ימים במאסר בגלל רשלנות עורך דינו ויפוצה ב-140 אלף שקל

האם המועדון נתבע בצדק על אפליית צעיר ערבי?

LawGuide, 10/08/2015

בית המשפט המחוזי קיבל את ערעורו של המועדון שחויב לפצות צעיר ערבי בשל אפליה אסורה, הפך את התוצאה וקבע שמדובר בתובע סדרתי שבכלל לא ניסה להיכנס למועדון אלא רק עמד בחוץ ותיעד את העוברים ושבים תוך ניצול לרעה של החוק

לפעמים אתרי תרגום חינמי יכולים לעלות ביוקר

אלאד שירותי הקלטות בע"מ, 04/08/2015

עוד ועוד תוכנות לתרגומים חינמיים ברשת מציעות לנו את שירותן האדיב, אך האם בכל מצב הרובוט המחליף את המתורגמן המקצועי אכן חוסך לנו כסף? אכן חוסך לנו זמן?

כמה שווה הכלב שלך? מהו הפיצוי שהבעלים יכול לקבל?

ייצוג משפטי לחברות - רגר את רגר, 02/08/2015

הדברים הבאים מיועדים לאוהבי כלבים ולעורכי דינם. רצוי כאלה שמשלבים את השניים

המדינה תפצה על מעצר שווא של זוג, אבל פחות

LawGuide, 29/07/2015

בעל ואשתו נעצרו שלוש פעמים ללא הצדקה, כאשר הבעל נאלץ לבלות לילה בתא המעצר בתנאים מחפירים ואילו האישה נעצרה עם תינוקה שעדיין ינק. למרות כל זאת, בית המשפט המחוזי קיבל את ערעורה של המדינה על סכום הפיצויים הגבוה שנדרשה לשלם בגין מעצרי השווא, והפחית אותו באופן משמעותי

הונה אישה לקשר רומנטי, יפצה על עוגמת נפש

LawGuide, 23/07/2015

הגבר, נשוי ואב לשלושה, הציג בפני האישה מצג שווא על מצבו המשפחתי ועבודתו, ובמסגרת התרמית לווה ממנה ומאמה כספים שלא השיב. בית המשפט חייב אותו להחזיר את ההלוואה ולפצות אותן על עוגמת הנפש שגרם להן

הרכוש שהמשטרה תפסה הוחזר רק אחרי הגשת תביעה

LawGuide, 01/07/2015

גם למי שנעצר על ידי המשטרה יש זכויות, לרבות קבלת הרכוש שנתפס בעת המעצר. אדם שלא קיבל את חפציו בחזרה כששוחרר נאלץ להגיש תביעה נגד המדינה, והיא השיבה לו את רכושו רק בעקבות זאת

תביעה ייצוגית: מפעל מזון התחייב למנוע מפגע ריח בעיר

LawGuide, 23/06/2015

במסגרת הסכם פשרה בתביעה ייצוגית שבית המשפט אישר, מפעל מזון לבעלי חיים שגרם למפגע ריח באופקים חויב להתקין מערכת יקרה לסינון ריחות ויתרום 600 אלף שקל למתנ"ס

הבעל שפרסם סרטוני מעקב נתבע בגין לשון הרע

LawGuide, 23/06/2015

הבעל שחשד כי אשתו בוגדת בו שכר חוקרים פרטיים, וערך מעקב אחרי אשתו והמאהב שלה. את הסרטונים שצולמו במעקב הוא העלה ל"יו טיוב" וצירף כתוביות המתארות את גרסתו למעשה הבגידה

חדרי המלון לא משקיפים לים? המשפחה תקבל פיצויים

LawGuide, 22/06/2015

משפחה שרכשה חבילת נופש לבולגריה, גילתה לאכזבתה כי החדרים המשודרגים שהזמינה הכוללים נוף לים, למעשה אינם כוללים נוף או מיזוג. ספקית השירות תפצה אותם על עוגמת הנפש

סטודיו למחול חויב בפיצויים בגלל הרעש במסדרון

LawGuide, 15/06/2015

הרעש הרב שגרמו תלמידי הסטודיו לריקוד במסדרונות בניין משרדים, היווה מטרד לעסקים האחרים ושיבש את עבודתו של עורך דין אשר משרדו נמצא סמוך לסטודיו. בית המשפט חייב את בעלי הסטודיו לפצות את עורך הדין והורה להם להציב שומר במסדרון

האם התקנת מצלמות בבניין מהווה פגיעה בפרטיות?

LawGuide, 15/06/2015

הדיירים בקומה האחרונה החליטו לרשת את חדר המדרגות במצלמות אבטחה כדי למגן את דירתם, אולם השכנים טענו כי הם מצולמים ללא הסכמתם 24 שעות ביממה, כאילו נכנסו לבית האח הגדול

המרצה תבע פיצויים בגין שימוש שלא כדין בשמו

LawGuide, 14/06/2015

מרצה לקולנוע הגיש תביעה נגד האוניברסיטה הפתוחה בגין שימוש שלא כדין בשמו, מכיוון שלאחר פיטוריו שמו לא הוסר מרשימת סגל המרצים באתר האינטרנט של האוניברסיטה

דברים שכדאי לזכור בהגשת תמליל הקלטה לבית משפט

אלאד שירותי הקלטות בע"מ, 11/06/2015

הקלטתם נותן שירות בעת שהבטיח לכם הבטחות שלא עמד בהן? הקלטתם את בן הזוג מאיים או נואף? כך תוודאו שההקלטה תהיה קבילה בבית המשפט

קרא לעורך דינו נוכל וגנב, ויפצה על לשון הרע

LawGuide, 09/06/2015

עורך דין שכונה רמאי, גנב ופועל בדרכים אפלות על ידי שותף בחברה שנתן לה שירות משפטי, יפוצה ב-23 אלף שקלים בגין לשון הרע

לא עבר סלקציה ופוצה בעשרות אלפי שקלים

עו"ד כרמי בוסתנאי, 28/05/2015

צעיר אתיופי ניסה להיכנס למועדון עם חבריו בזמן שיצא לרגילה משירותו כקצין בצה"ל, אך בזמן שחבריו נכנסו הוא לא הורשה להיכנס. בית המשפט חייב את בעלי המועדון לשלם לו פיצויים של עשרות אלפי שקלים בגין אפליה

הכלבה ברחה מהפנסיון ונדרסה, האם רשלנות מקצועית?

LawGuide, 28/05/2015

במהלך מבצע צוק איתן, נסעה המשפחה להירגע בכפר נופש ונאלצה להותיר את כלבתם האהובה בפנסיון לכלבים, אולם הכלבה ברחה מהפנסיון ונדרסה למוות

תביעה כספית בגין הצפה עקב תקלה במסנן מים

LawGuide, 27/05/2015

בעקבות הינתקות הסנן מהמערכת החדשה לטיהור מים, דירתה של התובעת הוצפה בכמויות מים אדירות שהגיעו עד לגובה של 10 סנטימטרים וגרמו לנזקים רבים בבית

המשטרה איבדה נשקים שהופקדו אצלה וחויבה בפיצויים

LawGuide, 20/05/2015

אזרח הפקיד את כלי הנשק שלו במשטרה, אך כשהגיע לקחת אותם בחזרה גילה שהנשקים כבר לא ברשותה ולא ידוע מה עלה בגורלם. בית המשפט חייב את המשטרה לפצות אותו ב-17 אלף שקלים

לדוגמה: דיני עבודה, נזקי גוף ותאונות
לדוגמה: מרכז, דרום

ייעוץ משפטי ללא התחייבות

   

נעים להכיר

אופיר בן משה, עורכי דין
053-9428924
רשלנות רפואית, נזקי גוף תאונות
עו"ד אלעד שאול
053-9386765
פלילי, דיני מיסים
ענת אשכנזי, משרד עורכי דין
053-9386724
נזקי גוף תאונות, רשלנות רפואית
גיל בר - אורן לוי, משרד עו"ד
053-9370237
דיני עבודה, דיני משפחה
ליפקין את ליפקין
053-9428824
דיני משפחה, משפט מנהלי ועתירות
אחיאל הלוי משרד עו"ד, מגשר, בורר ונוטריון
053-7101189
מקרקעין נדל"ן, דיני משפחה

הודעות אחרונות מהפורום

פיצויי הלנת פיצויי פיטורין

צחית | לפני 1 ימים, 10 שעות, 22 דקות | פיצויי פיטורין

דמי אבטלה לאחר חופשת לידה

אורי | לפני 1 ימים, 10 שעות, 26 דקות | זכויות נשים

תתי-חלקות הרשומות בנסח על שם מדינת ישראל

סהר | לפני 1 ימים, 10 שעות, 27 דקות | פינוי בינוי

מעמד חוקי בארה"ב כדי שיעסיקו אותי

ג`ניה בארייב | לפני 1 ימים, 10 שעות, 45 דקות | ויזה לארצות הברית | דרכון אמריקאי

הליך תמוהה בבית המשפט לתביעות קטנות

רפאל שקד גביש | לפני 1 ימים, 10 שעות, 50 דקות | צרכנות ותביעות קטנות

אי קיום עסקה של ספק מזגנים

נועה | לפני 1 ימים, 10 שעות, 59 דקות | צרכנות ותביעות קטנות

עורכי דין לפי תחום או עיר

apps iphone android

עו"ד מוטי אדטו מדבר על עבירות הקשורות לסמים קלים הסדרת מעמד לבן זוג זר או חד מיני - הכיצד?

פייסבוק

פינקלמן עוזרי – משרד עורכי דין

מתמחה במימוש זכויות עובדים ומיצוי זכויות רפואויות בנזיקין ותביעות ביטוח

053-9370268

משרד עו"ד לוסי מאיר

עוסקת 13 שנה בדיני משפחה וירושה לרבות ליטיגציה בכלל הערכאות המשפטיות

053-8007576

גל גורודיסקי, עו"ד

ניסיון של 22 שנים בדיני עבודה, נזיקין וביטוח לאומי, רשלנות רפואית ומסחרי.

053-9428496

עו"ד גילה פרין

נסיון עשיר במקרקעין-נדל"ן במושבים ובמגזר העירוני, צוואות וירושות, עיזבונות והסכמים

053-9377933

משרד עו"ד שלמה כ"ץ

22 שנות ניסיון בתחום המעמד האישי, דיני משפחה ופשיטת רגל.

053-9377890

עו"ד כרמי בוסתנאי

עוסק בתחום הנזיקין על כל רבדיו ומייצג את הנפגע בכל ערכאות המשפטיות

053-9428475

אריק שלו ושות`, עורכי דין

דיני עבודה, ייצוג עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי ונזקי גוף.

053-9377919

בנימיני-דבש משרד עו"ד

משרד ותיק העוסק בתחום המשפחה, מקרקעין ופשיטות רגל.

053-6130832

עו"ד שי טל

ניסיון מעל 10 שנים בדיני עבודה, דיני ספורט, מקרקעין נדל"ן ומשפט אזרחי

053-8007594

עורכת דין, מגשרת ונוטריונית - סמדר קשת בר-און

עו"ד מגשרת ונוטריונית עם ותק רב בדיני משפחה, אזרחי, משקים חקלאיים ופשט"ר

053-9428592

אופיר בן משה, עורכי דין

המשרד עוסק בתחום הנזיקין תוך התמקדות בתחום הרשלנות הרפואית

053-9428924

אופיר פרל משרד עורכי דין

הוצל"פ, פשט"ר, משפט אזרחי, מקרקעין נדל"ן

053-9428551