עו"ד נריה כהן
פינוי בינוי
עו"ד גיל באיער
רישום פלילי
עו"ד דוד רבי
מנהלי, רשויות ובג"צ
עו"ד עומר יעקובוביץ
תאונת אופנוע | אופניים
עו"ד ומגשר שמואל גייער
ליקויי בניה
עו"ד גיל באיער
כתב אישום
עו"ד אריק שלו
אחוזי נכות
עו"ד יוחאי ניר (נאוי)
בתים משותפים
עו"ד ומגשרת מיכל זלינגר
הסכם גירושין
עו"ד נעמי אסיא
סימני מסחר | מדגמים
עו"ד ונוטריון עידו לשם
אפוטרופסות וקשישים
עו"ד גיל באיער
מעצר

תביעות על הטרדה מינית של מאות אלפי שקלים הסתיימו בערכי מטרד

אנו עדים חדשות לבקרים למקרים שבהם מוטחות טענות אשר מגיעות לפתחם של בתי הדין לעבודה, בגין יחסים אינטימיים בעבודה, אם בהסכמה אם בהעדר הסכמה, תוך ניצול יחסי מרות

טל קדש - משרד עורכי דין, 10/02/2016
 

מאמר זה הוא פועל יוצא של ניהול מספר תיקי הטרדה מינית אשר בהם טיפל משרדו של עו"ד טל קדש, בהליכים בבית הדין לעבודה, והוא נותן הזדמנות לקוראים הזדמנות להבין את הלך הרוח ובעיקר את האופן שבו ניתן לסיים את התיקים הללו.

 

נשאלת השאלה האם עצם קיומם של יחסי מרות, הופך כל מערכת יחסים באשר היא למעשה של הטרדה מינית או התנכלות ביחסי עבודה. עוד עולה השאלה, מהו אופייה או טיבה של אותה מערכת יחסים אשר השתרעה על פני תקופה לא מבוטלת, והאם צד, אשר טוען בחלוף שנים ארוכות שלכאורה הוטרד מינית או חש התעמרות, דרכו באמת סלולה אל עבר קבלת הפיצוי הנכסף הנתבע במסגרת תביעה להטרדה מינית, בסך העולה על 100,000 שקלים עבור כל מעשה הטרדה מינית!

 

הסוגיה אינה פשוטה כלל ועיקר, שכן היא מורכבת ממספר נדבכים עובדתיים, אשר על העוסקים במלאכה לשים על כפות המאזניים וליתן לכל פרמטר, את המשקל המתאים לו מבחינה ראייתית, כדי להגיע לתוצאה מיטבית עבור הלקוח – טיהור שמו וניקיון כפיו לרבות בכל הקשור להיבט הנראות הציבורית ואל מול המערכת המשפטית.

 

אבן הבוחן הבסיסית ביותר בסוגיית הטרדה מינית בתוך מסגרת העבודה, הינה סוגיית ההסכמה. לפי מיטב הבנתנו, סוגיית ההסכמה, מהווה נקודת המוצא אשר אמורה להכריע את גורל התיק, לחומרא או לקולא, הן מבחינת עצם קיומה של ההטרדה ומבחינת גובה הפיצוי שייפסק, אם בכלל.

 

בעידן שבו בתי הדין נאלצים בעל כורחם לפסוק בסוגיות שאינן משפטיות טהורות, ולנבור בתווך שבין עולם המשפט היבש, ובין נורמות התנהגות מקובלות שבינו ובינה, אלמנט רצוני של הסכמה רחבה ונגלית למערכת יחסים, אמור להנמיך את גובה הלהבות ולהפחית, באופן רציונלי, ממהימנות העובדות הלכאוריות המהוות את הבסיס לתביעה, באופן שאמור גם להוביל לסיום התיק ברוב המקרים.

מערכת יחסים בהסכמה מלאה: רומן

 

עו"ד טל קדש ייצג בבית הדין האיזורי לעבודה, מנהל שניהל מערכת יחסים בהסכמה מלאה עם אחת העובדות, שלא היתה כפופה אליו במישרין, אך בשדרת ההיררכיה הניהולית של מקום העבודה, שבו הועסקו אלפי עובדים (בפריסה ארצית), ניתן לומר שהיו יחסי מרות.

 

עד כמה רחבה היתה ההסכמה היתה מערכת היחסים האינטימית באותו מקרה, גם בית הדין והשדרה הניהולית הופתעו לגלות, מהראיות אשר הוצגו על ידינו: השניים מסתבר שכרו דירה משותפת (חוזה שכירות הוצג לבית הדין), השניים יצאו לחופשות משותפות (חשבונות הוגשו לבית הדין), השניים רקמו תכניות משותפות לעתיד (הוא תכנן להתגרש, והיא תכננה ללכוד אותו ברשתה).

 

בדוגמא לעיל, אין מחלוקת שהסכמה כה ברורה, נגלית ורחבה לקיום מערכת יחסים, אמורה להפחית את עצמת הטענות כלפי הנתבע, אשר לעמדתי, אינו חוסה תחת סיווג של "מטריד מינית" מבחינת ההגדרה היבשה והסטיגמה הפלילית של המונח השגור.

 

אותו מנהל, לא מילא את חובתו לדווח על מערכת היחסים, אותו מנהל לא נתן דוגמא אישית בכך שלא שמר על סביבת עבודה סטרילית, והוא צריך לתת את הדין לכל היותר במישור הכספי והתעסוקתי ככל שלא דיווח על הרומן, כפי שמצופה ממנו וכפי שמגדיר החוק, תוך התחשבות במכלול הנסיבות. הא ותו לא.

 

היעדר הסכמה: פגיעה בשיקול הדעת בשל יחסי המרות


בהעדר הסכמה מלאה, או ליתר דיוק שכל צד טוען אחרת, אנו למעשה נכנסים לעולם תוכן מנטלי אחר שבו התביעה טוענת שיחסי המרות פגמו בשיקול הדעת של המוטרד אשר נלכד ברשת המטריד, בעל כורחו, במטרה לרצותו ומתוך אינטרס צר או רחב לזכות בטובת הנאה כלשהי (למשל תגמול, קידום וכיוצ"ב).

 

בתיקים מסוג זה, קיימת לרוב מחלוקת עובדתית: התביעה תטען שגם אם היתה הסכמה, יסוד הניצול ויחסי המרות היה הדומיננטי באופן ששיקול הדעת כאמור נפגם בצורה קיצונית, לחילופין, תועלה הטענה כי המדובר ביחסים אסורים, תהא הסיבה אשר תהא. מנגד ההגנה, תציג ראיות ליחסים רצוניים, אם חד פעמיים או מתמשכים. הטענה תהיה כי אין המדובר בניצול יחסי המרות או התלות ובכל מקרה שלא באופן מבזה או משפיל או כזה העולה כדי הטרדה מינית.

 

עוה"ד טל קדש ייצג בבית הדין בהליך של הטרדה מינית מעסיק אשר העסיק עובדת כמנופאית. תפקיד שעל פניו נחזה להיות תפקיד השמור לאוכלוסייה גברית, כאשר גם סביבת העבודה הינה גברית באופן מוחלט.

 

אותה עובדת אשר התנהלה באופן פרובוקטיבי (לבוש, דיבור, חזות), טענה שבוצעו כלפיה מספר הטרדות מיניות לאורך תקופת העסקתה הארוכה, אלא שלא דיווחה עליהן בזמן אמת, כי אם בסיום מערכת היחסים ולראשונה באמצעות הגשת תביעה לבית הדין.

 

כה חמורות היו טענות התובעת להתנכלות והטרדה מינית מצד העובדים כלפי אותה עובדת (ואנו לא ניכנס כאן לרזולוציות מפאת צנעת הפרט), באופן שאפריורית כל בר דעת (אף שאינו משפטן), יבקש לקבל מענה לחלק מההיבטים הבאים, אם לא לכולם, אז לחלקם: א. מה מנע מהעובדת לדווח בזמן אמת על אותם אירועים. ב. מה מנע מהעובדת להתפטר. ג. מה מנע מהעובדת להגיש תלונה במשטרה בהינתן שעסקינן במעשים חמורים שאינם מתמצים באמירות מילוליות. ד. מה מנע מהעובדת לספר למעסיק לאחר סיום יחסי העבודה אודות האירועים (ואפילו לשלוח מכתב התראה כמקובל), ועוד קודם להגשת תביעה לבית הדין. ה. מה מנע מהעובדת לספר לצד ג' כלשהו, שאינו קשור למקום העבודה, אודות האירועים.

 

בסופו יום, תביעה שהוגשה בסכום אסטרונומי של 800,000 ₪, הסתיימה עבור הלקוח ולשביעות רצונו, בערכי מטרד, בסך של 20,000 ₪ עבור רכיב של הטרדה מינית, סכום שנועד לחסוך הוצאות בגין ניהול ההליך ועינויי דין בגין ניהול משפט על פני מספר שנים.

 

נקודה למחשבה


הטרדה מינית והתנכלות על רקע מיני פוגעות כידוע בכבוד האדם ואין להקל בכך לראש. הטרדה מינית מהווה עילה לתביעה בנזיקין, וככזו, עו"ד טל קדש סבור, כי על בתי הדין להשתמש בכלים מתחום דיני הנזיקין על מנת לרכך תביעות מתחום זה ולהעביר מסר הרתעתי שכל צד יכול להיפגע באופן שווה.

 

בהינתן כי בזירת ההתגוששות הנוגעת להטרדות מיניות בעבודה, ניצבים בדרך כלל שחקן ושחקנית, מן הראוי שבתי הדין יתנו ביטוי לדוקטרינות מעולם התוכן של דיני הנזיקין ומדיני החוזים, כחלק מהראייה הביקורתית הכוללת ולשם יצירת איזון מתחייב בין השחקנים: למשל-סוגיית האשם התורם, מעוולים במשותף, מידת האשמה המוסרית, ליתן ביטוי לכלל הידוע- מעילת בת עוולה לא תצמח זכות תביעה. על כך, נעמוד ברשימה הבאה, בבוא העת.

 

מאת עו"ד טל קדש


כל המוצג במאמר זה הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות יעוץ ו/או חוות דעת משפטית כלשהי. המחבר ו/או המערכת אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.

 

פניה ישירה אל: טל קדש - משרד עורכי דין

הוספת תגובהתגובות לכתבה

צריך להתרחש אסון, ע"מ שהחוק ישונה.

x , 10/02/2016 16:44:00

בוודאי שגם קיומם של יחסי מרות בעבודה, לא מוביל לאשמה אוטומטית של גבר. סעיף זה לחוק (בצורתו הנוכחית) הוכנס ע"י פמניטסטיות ע"מ להקל על הקל שהן מייצגות. הפגיעה בצד הגברי (לכל הקלה בעולם המשפט, יש מחיר חברתי) - מעניינת אותן כקליפת השום. הן הקלו על הקהל שהן מייצגות ובזה עניינן תם. ה"דאגה" לצד שנפגע מהפרת איזון הצדדים במשפט עך ידן - קליפת השום. אך ברגע שנחקק החוק ורבים מבלבלים בין הוראות החוק לבין הצודק והאתי, לצערי, כמו עם חוקים רבים אחרים - עד שלא יתרחש אסון וימחיש לכולם את רעתה שהאפליה בחוק (גם בצידוקים ליברליים מפה ועד להודעה חדשה) - אין לצפות לשינוי. תם העידן שארגונים "חברתיים" חושבים על השלכות מעשיהם/ן ולא על הטבה לקהל שלהן.

עוד...עוד מאמרים דיני עבודה

סחר בסמים של קטין: בחור סייע לאחיו הקטן למכור סמים ב"טלגראס"

LawGuide, 12/11/2019

בחור צעיר נרשם ל"טלגראס" כסוחר סמים וניהל עבור אחיו הקטן התקשרויות עם לקוחות פוטנציאליים. בשל נסיבות חייו הייחודיות והוכחת הסיכוי הגבוה לשיקום, קבע בית המשפט שלא להשית עליו עונש מאסר

פיטורין בזמן הריון: אי ידיעת המעסיק על הריון העובדת לא פטרה אותו מפיצויים

LawGuide, 05/11/2019

אישה בהריון לא הצליחה להוכיח כי המעסיק ידע על מצבה בטרם פיטר אותה. לאחר שהגישה ערעור, בית הדין הארצי לעבודה קבע כי המעסיק ידע על ההיריון לאחר הפיטורין ולכן עדיין מחויב בתשלום פיצויים

פיטורי עובדת בהריון ללא היתר: מעסיקה חויבה בפיצויים עקב פיטורין שלא כדין

LawGuide, 17/10/2019

עובדת ברשת חנויות בבני ברק פוטרה בזמן שהייתה בהריון, מבלי שהמעסיקה קיבלה אישור לפיטוריה. אף על פי שסיבת הפיטורין לא הייתה קשורה להריון וכלל לא הוכח כי המעסיקה ידעה על ההריון, מדובר בפיטורין שבוצעו בניגוד לחוק, ולכן המעסיקה חויבה בפיצויים של כ-115 אלף שקלים

לדוגמה: דיני עבודה, נזקי גוף ותאונות
לדוגמה: מרכז, דרום

ייעוץ משפטי ללא התחייבות

   

נעים להכיר

ליאת פסטרנק-אלקיים, משרד עורכי דין
053-7105244
דיני משפחה
עו"ד שרון בירון מרקוביץ
053-9428863
נזקי גוף תאונות, רשלנות רפואית
רועי ורשבסקי, משרד עורכי דין
053-7101880
מקרקעין נדל"ן, הוצאה לפועל
עו"ד הלן דופרמן
053-7341970
דיני משפחה, מקרקעין נדל"ן
משרד עו"ד ימין את יום טוב ושות`
053-9370240
נזקי גוף תאונות, דיני עבודה
ליפקין את ליפקין
053-9428824
דיני משפחה, משפט מנהלי ועתירות

הודעות אחרונות מהפורום

גניבת זרע על ידי זרה ודרישת מזונות

ואדים | לפני 2 דקות | אבהות | גניבת זרע

רישום והצמדה של שטחים בבעלות של הקבלן

דוד | לפני 57 דקות | רישום בטאבו

זכויות של עצמאי חולה בפיברומיאלגיה

שרית | לפני 1 שעות, 29 דקות | אחוזי נכות

תשלום פיצויים למנקה חדר המדרגות בבית משותף

גל | לפני 1 שעות, 35 דקות | בתים משותפים

זכויות עובדי משק בית במצב חירום

איל | לפני 1 שעות, 57 דקות | זכויות עובדים

עורכי דין לפי תחום או עיר

apps iphone android

יפעת כהן עורכת דין פלילית בקרית מוצקין אזרחות פורטוגלית - דרכון פורטוגלי

פייסבוק

עו"ד פלילי – גיל באיער

תובע משטרתי לשעבר, ייעוץ ראשוני חינם 24 שעות

053-9428974

דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון

וותק 15 שנים, סניפים במרכז ובצפון - עוסק בדרכון פורטוגלי, דיני עבודה ונזיקין.

053-9428361

עו"ד יפעת דויטש

בעלת ניסיון רב בנזקי גוף, רשלנות רפואית, תביעות ביטוח ורכוש.

053-6112885

בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת

המשרד עוסק בניהול חובות, פשיטת רגל, נזקי גוף, תאונות דרכים וזכויות עובדים.

053-9370224

ליאת פסטרנק-אלקיים, משרד עורכי דין

עוסקת בדיני משפחה, גירושין, מעמד אישי, ירושות וצוואות

053-7105244

עו"ד ומגשרת עופרית צור-דרזנר

עוסקת בדיני משפחה, ניכור הורי, גירושין, משמורת משותפת והפחתת מזונות

053-6112884

גרוס שאקי משרד עורכי דין

עוסקת במקרקעין , התמחות בהסכמי מכר ורכישה של דירות, מגרשים, ותמ"א 38

053-7328266

משרד עו"ד רן קוסטיצקי

המשרד מתמחה במתן ייצוג, ליווי ויעוץ בתחום החוזים, חברות נדל"ן ודיני עבודה

053-8007676

שטובר & טולדנו

מעל ל-97% הצלחה בתביעות בתחום הרשלנות רפואית ונזקי גוף

053-9428385

עו"ד ארנסט גדייב

המשרד עוסק בתחום דיני העבודה, המקרקעין, הוצאה לפועל ומשפט אזרחי-מסחרי

053-9428890

פינקלמן עוזרי – משרד עורכי דין

מתמחה במימוש זכויות עובדים ומיצוי זכויות רפואויות בנזיקין ותביעות ביטוח

053-9370268

אוחיון-דבש, משרד עורכי דין

ניסיון מצטבר של עשרות שנים בתחום המשפט הפלילי ובדיני תעבורה.

053-9428478