עו"ד אמיר לנטון
תכנון ובניה
עו"ד ליבנה קציר
התפטרות
עו"ד יוחאי ניר (נאוי)
בתים משותפים
עו"ד רונן בנדל
עבירות מחשב סייבר
עו"ד יואב קליין
ליווי סטארט אפ
עו"ד גיל באיער
מעצר
עו"ד אורנה שמריהו
פיצויי פיטורין
עו"ד גיל באיער
רישום פלילי
עו"ד (רו"ח) עדנה אשכנזי
עזבון
עו"ד אסף אלקוני
רכישת/מכירת דירה
עו"ד אמיר לנטון
אלימות במשפחה
עו"ד דותן לינדנברג
רשלנות רפואית באבחון
עו"ד אריה שם טוב
פנסיה צבאית

פיצויים לעובדת שפוטרה ללא שימוע בשל מחלה כרונית

מנהלת בחברה שחלתה במחלה כרונית, פוטרה בטענה לאי עמידה ביעדים. בית המשפט חשב אחרת, קבע כי פיטוריה נעשו שלא כחוק וחייב את החברה בפיצויי פיטורין בסך כ-240 אלף שקלים

LawGuide, 07/08/2014
 

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב פסק אתמול (יום ד') לטובת עובדת אשר פוטרה מעבודתה עקב מחלתה וזאת בניגוד גמור לחוק לשוויון זכויות לאנשים בעלי מוגבלויות.


לפי כתב התביעה, התובעת אשר הינה בעלת תואר שני במנהל מערכות בריאות וכן בעלת תואר ראשון בפיזיותרפיה, הועסקה בחברה שעוסקת בתחום שיווק מוצרים רפואיים משנת 2008 ושימשה בתפקיד בכיר בחברה כמנהלת יחידת השיקום.


במסגרת תפקידה, נסעה התובעת בכל רחבי הארץ ובחו"ל על מנת לשווק את מוצרי החברה. אולם, לאחר שנתיים בלבד, התגלתה מחלה כרונית אצל העובדת, והיא סבלה מכאבים קשים. בעקבות מחלתה, שהינה דלקת כרונית בשלפוחית השתן, היא נאלצה לעבור ניתוח ולשהות כחודש וחצי בביתה לפי המלצת רופאיה. לאחר תקופת ההחלמה, ובעודה מטפלת במחלה בדרכים שונות, ביקשה העובדת לשוב לעבודתה.

 

לשם כך, היא פנתה לרופא שטיפל בה. הרופא התקשר למעסיקה וציין בפניו כי התובעת רשאית לחזור לעבודה, אולם תחת תנאים מגבילים, כאשר משרתה תקוצר ל-6 שעות ביום, והיא לא תבצע נסיעות ארוכות ברחבי הארץ כפי שנהגה לעשות.


המעסיק הסכים עם הדברים, וביקש מהרופא להוציא על כך אישור רפואי וטען כי במקביל יפעלו כלפיה כפי שנדרש. אולם, כאשר הגיעה התובעת עם האישור הרפואי למשרדי הנהלת החברה, המעסיק, לדבריה, שכנע אותה בתקיפות לעזוב את העבודה מפאת מצבה הרפואי, כאשר בסיום השיחה ביניהם הוחלט כי היא תסיים עבודתה בחברה. במעמד זה, ביקשה התובעת, לאור הנסיבות החדשות, כי יומצא לה מכתב פיטורין על מנת שתוכל לקבל זכויותיה מהביטוח הלאומי, בתגובה השיב המעסיק כי יבדוק את האפשרות מול מנכ"לית החברה.


כמה ימים לאחר מכן, הגיעה התובעת לפגישה עם אותה מנכ"לית, ושם חזרה על דרישתה לקבל מכתב פיטורין, מנכ"לית החברה טענה כי היא תחשוב על העניין ותחזור אליה עם תשובה. לאחר כמה שיחות נוספות בעניין, החליטה העובדת שלא לעזוב את החברה, למרות הלחץ שהופעל עליה, והיא המשיכה בעבודתה במשך כחודשיים במתכונת של 6 שעות ביום לפי המלצת רופאה.


העובדת זומנה לשיחת שימוע שהתקיימה שעה לאחר מכן ופוטרה במקום 


אולם, לאחר כחודשיים, זומנה התובעת שוב למשרד המנכ"לית בהודעה לדואר האלקטרוני, המבשר לה על שיחת שימוע שתתקיים בעוד שעה. כאשר נכנסה לשיחה, המנכ"לית וכן מעסיקה הישיר, הגישו לה מכתב פיטורין, ובשיחה קצרה שלא עלתה על 5 דקות, בישרו לה על שתי סיבות בגללן היא לא תוכל להמשיך בעבודתה. האחת היתה שינוי ארגוני בחברה וויתור על תפקיד המנהל, והשניה אי עמידתה ביעדים וירידה בתפקוד. בסיומה של השיחה, התבקשה העובדת שלא להגיע יותר למשרד.


בתביעתה, טענה כי הופתעה מאוד מהשיחה, בעיקר לאור מחלתה, והמאמצים הרבים שעשתה כדי להוסיף ולתפקד כראוי בחברה למרות הכאבים שסבלה ולמרות שנאלצה לצאת לטיפולים שונים. כמו כן, היא פעלה על פי הוראותיו של רופא תעסוקתי, ועמדה בפני טיפול נוסף שהיה אמור להתחיל ימים ספורים לאחר פיטוריה, במסגרתו היתה אמורה לצאת לאשפוז יום פעם בשבוע.


לטענתה, היא פוטרה שלא כדין, עם התעלמות מוחלטת ממצבה המיוחד, ללא עריכת שימוע ובניגוד גמור לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.


הנתבעת: מחלתה של התובעת אינה חמורה עד כדי כך


מנגד, טענה החברה הנתבעת כי העובדת פוטרה בשל תפקודה הבינוני, ובשל אי עמידה ביעדים, וללא כל קשר למחלתה. כמו כן, ניסתה החברה להמעיט בחומרתה של המחלה ממנה סבלה התובעת וטענה כי מחלה זו אינה נופלת להגדרה של ליקוי או מחלה כפי שמוגדרת בחוק לשוויון זכויות. בנוסף, לא נראה כי העובדת סובלת עד כדי כך, שהרי היא הגיעה למשרד בכל יום, ועבדה במשך 6 שעות ללא הגבלות משמעותיות, וזאת לפי המלצת רופא שלא מצא טעם להגביל אותה מעבר לכך.


לאחר שמיעת טענות הצדדים, דחה השופט את טענות החברה הנתבעת וקבע כי פיטורי התובעת נעשו שלא כדין, וכי היא אף הפרה באופן בוטה את הוראות החוק לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.


ראשית, קבע השופט כי הוכח כי החברה לא הביעה אי שביעות רצון מתפקודה של התובעת, בשום שלב שקדם לשיחת השימוע. כמו כן, הטענה לחוסר תפקודה נסתרה מיד כאשר נמצא שזמן לא רב קודם לכן, קיבלה העובדת בונוסים בעבור עבודתה, ושבחים ממעסיקיה.

 

שנית, קבע השופט כי לא היה מקום להמעיט בסבלה הרב של התובעת הסובלת ממחלה כרונית, שמשפיעה על כל ההתנהלות היומיומית של החולה, ומצריך טיפולים רבים והתארגנות מחדש. לפיו, היה על החברה להתחשב במצבה הרפואי, לשמוע להוראות הרופאים ולהכיר במגבלותיה החדשות.


עוד קבע בית המשפט כי שיחת השימוע, כלל לא עמדה בתנאי השימוע לפי חוק. כך קיבלה התובעת הודעה על השיחה כשעה לפני שהתקיימה, וכך קיבלה את מכתב הפיטורין ופוטרה לאלתר לאחר שיחה בת 5 דקות בדיוק.

 

יש לך שאלה?

פורום זכויות עובדים | התאגדות עובדים
פורום שוויון הזדמנויות, אפליה ושימוע לפני פיטורין


לפי כל אלה, קבע השופט כי התובעת זכאית לפיצויים מהחברה בגין פיטורין בניגוד לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, ובגין פיטורין שלא כדין ללא עריכת שימוע, בסך כולל של 243,256 שקלים. כמו כן, חויבה החברה בהוצאות משפט ובשכר טרחת עו"ד בסך 12 אלף שקלים.

 

ס"ע 59662-05-12
 


הוספת תגובהתגובות לכתבה

לישאר עד הסוף המר,

issac , 10/08/2014 05:31:59

לחברה מנהלת שכזאת אם מחלה שכזאת היא מכה קשה מבחינת רווחים ומבחינת גדילה והיא שמה מיסגרת קשה ביותר על החברה ועל עובדיה האחרים שרוצים ליתקדם ולהצליח, אין אני אומר שהמנהלת צריכה היתה לפוטר טעות של מעסיק וטעות מרה של המנכלית, אך בהחלט היה צריך להעביר אותה מתפקידה, והיא בהחלט היתה צריכה להגיע להסכם אחר אם החברה לצאת מתפקידה מחמת צורך השעות של מיקצועה ולתת לחברה מקום לגדול ולתת לאנשים אחרים למשוך את החברה קדימה, אך היא בחרה לישאר בתפקידה מתוך ידיעה שאין היא יכולה לעשות אותה בצורה טובה ובכך לשים יתד בגלגלי השינים שמשמנים את עתיד החברה, אין אנחנו בוחרים את המחלות שפוגעות בנו אך אנחנו צריכים אומץ כדי לדעת שלעיתים אנחנו צריכים לזוז הצידה כדי שלא ניפגע באנשים אחרים וזה נעלם מהעולם, וגם נעלם מעיני החוק ומעיני בית המישפט,

אם היה גבר לא היה זוכה בכלום

ערן , 08/08/2014 05:24:37

זו לא הפעם הראשונה ששופטים חסרי עמוד שדרה רוצים למצוא חן אצל התנועות הפמנסטיות. אם המתלונן היה גבר סביר להניח שהשופט היה שופט בצורה אחרת.

עוד...עוד מאמרים דיני עבודה, זכויות עובדים

פיטורי עובדת בהריון ללא היתר: מעסיקה חויבה בפיצויים עקב פיטורין שלא כדין

LawGuide, 17/10/2019

עובדת ברשת חנויות בבני ברק פוטרה בזמן שהייתה בהריון, מבלי שהמעסיקה קיבלה אישור לפיטוריה. אף על פי שסיבת הפיטורין לא הייתה קשורה להריון וכלל לא הוכח כי המעסיקה ידעה על ההריון, מדובר בפיטורין שבוצעו בניגוד לחוק, ולכן המעסיקה חויבה בפיצויים של כ-115 אלף שקלים

ימי מחלה שקריים ודיווחי שעות כוזבים: העובדת תפצה את המעסיק

LawGuide, 16/10/2019

עובדת תבעה את מנכ"ל החברה שבה הועסקה בשל הליך פיטורין לא חוקי לטענתה, והופתעה כאשר השופטת קיבלה דווקא את תביעת המעסיק כנגדה, ואילו תביעתה נדחתה. בית הדין לעבודה בדק ומצא כי העובדת זייפה ימי מחלה והגישה דיווחי שעות שגויים

עילת פיטורין מוצדקת? עובדת לסבית טענה שפוטרה בגלל נטייתה המינית

LawGuide, 03/10/2019

בית הדין לעבודה בתל אביב נדרש להכריע האם עובדת פוטרה באופן לא תקין אך ורק בשל נטייתה המינית, והאם הליך הפיטורין עצמו התבצע כדין. בסופו של ההליך, החברה שפיטרה את העובדת חויבה לפצות אותה בגין אי עריכת שימוע כדין

לדוגמה: דיני עבודה, נזקי גוף ותאונות
לדוגמה: מרכז, דרום

ייעוץ משפטי ללא התחייבות

   

נעים להכיר

ליאת פסטרנק-אלקיים, משרד עורכי דין
053-7105244
דיני משפחה
אריק שלו ושות`, עורכי דין
053-9377919
נזקי גוף תאונות, רשלנות רפואית
אופיר בן משה, עורכי דין
053-9428924
רשלנות רפואית, נזקי גוף תאונות
עו"ד עמית כהן
תעבורה
עו"ד עפרה גביש
053-9386036
משפט אזרחי , משפט מסחרי ועסקים
פינקלמן עוזרי – משרד עורכי דין
053-9370268
נזקי גוף תאונות, דיני עבודה

הודעות אחרונות מהפורום

חברתי פוטרה לאחר עשרה חודשי עבודה

ציפורי נאית | לפני 8 דקות | זכויות עובדים

חיוב בתשלומים לעוזרת בית

לירן | לפני 26 דקות | זכויות עובדים

התעמרות במשך שנים רבות

שלום | לפני 29 דקות | זכויות עובדים

הורדת חצי יום חופש

טינה | לפני 50 דקות | זכויות עובדים

פציעה במסגרת אירוע חברה

יונה קטן | לפני 52 דקות | תאונת עבודה

ביקורת בפייסבוק וחוק השיימינג

קרן | לפני 1 שעות, 11 דקות | לשון הרע

עורכי דין לפי תחום או עיר

apps iphone android

חיפוש משטרתי ללא צו חיפוש עו"ד אורן מעוז מתראיין בתכנית העולם הבוקר עם אברי גלעד והילה כורח

פייסבוק

גרוס שאקי משרד עורכי דין

עוסקת במקרקעין , התמחות בהסכמי מכר ורכישה של דירות, מגרשים, ותמ"א 38

053-7328266

מירי נחשונוב משרד עו"ד ומגשרת

עו"ד משרד הפנים ובית הדין לעררים, הסדרת מעמד בישראל לבני זוג

053-8007664

אייל בן ישי משרד עורכי דין

למעלה שנות מ-15 ניסיון ברשלנות רפואית, תביעות ביטוח ותאונות.

053-9377900

דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון

וותק 15 שנים, סניפים במרכז ובצפון - עוסק בדרכון פורטוגלי, דיני עבודה ונזיקין.

053-9428361

אהרון מלכה, עו"ד

תובע לשעבר בפרקליטות מחוז ת"א (פלילי) מייצג חשודים ונאשמים בכל הארץ 24/7,

053-7325962

עו"ד רוני יאיר

ר"צ חקירות לשעבר במשטרת, משרדו פועל בתחום הפלילי וצווארון לבן.

053-9428370

אוחיון-דבש, משרד עורכי דין

ניסיון מצטבר של עשרות שנים בתחום המשפט הפלילי ובדיני תעבורה.

053-9428478

עורכת דין סופי אביב

עוסקת במקרקעין ונדל"ן ליטיגציה צוואות וירושות אזור חיפה והצפון

053-7101180

לנציאנו, פרייז ושות`

עוסקים בנזקי גוף, תאונות דרכים, ביטוח לאומי ועוד..

053-9428442

דוניץ ושות משרד עורכי דין

משרד בוטיק המתמחה במשפט מסחרי, נזיקין ורכוש, ליקויי בניה ומסחר נדל"ני

053-7101876

עו"ד דותן לינדנברג

תאונות דרכים ועבודה, רשלנות רפואית, תביעות ביטוח

053-9428574

עו"ד ומגשרת עופרית צור-דרזנר

עוסקת בדיני משפחה, ניכור הורי, גירושין, משמורת משותפת והפחתת מזונות

053-6112884